Čarodějka a čaroděj

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Albatros - 2012
ISBN: 978-80-00-02894-1

Albatros (2012) 978-80-00-02894-1 213

Strhující vyprávění o sourozencích Wisty a Whit Allgoodových. Wisty je patnáct a bratrovi sedmnáct. Uprostřed noci jsou z domova odvlečeni tajnou policií “Nového pořádku”, zločinného režimu, který se ujal moci. Stejně tak se ocitly ve vězení i tisíce patnáctiletých dětí, mnoho jich je nezvěstných. Nový režim zakazuje hudbu, knihy, umění - a také kouzla. V hierarchii mocných je nejvyšší “Jediný, který je Jediný”. Oba sourozenci jsou obviněni z čarodějnictví a obvinění nerozumí. Nikdy na sobě nepozorovali něco zvláštního a neobyčejného. V nejvyšším rozčilení nočního přepadení se Wisty najednou rozzáří zeleným světlem a z prstů jí šlehají blesky. Aby rychle smazal úkaz, který svědčí proti ní, Whit způsobí silný vítr, který plameny uhasí. Do té doby o svých schopnostech netušili. Stanou se vůdci hnutí odporu, s kouzly však nemají zkušenosti a teprve se je učí zvládat... Poutavá, napínavá dystopie pro děti od 12 let. Witch@Wizard trilogie je poslední nejúspěšnější thriller pro mládež bestselerového autora Jamese Pattersona. (Založil/a: Videl)

James Patterson James Patterson
*22.03.1947

Gabrielle Charbonnet Gabrielle Charbonnet

Radka Pařízková
  15. 3. 2015, 18:37
Knihu jsem četla jednou a mám takový pocit, že už se nikdy nedokopu číst jí znovu. Jo četla se hezky a svižně, ale něco jí pořád chybělo. Ano má to hlubokou myšlenku to oceňuju, celkem i pěkný příběh, ale bohužel špatně zpracované a pojmuté. Sklamalo mě to.
pegerren
  1. 2. 2013, 16:31
Dvě hvězdy jsou málo, ale vůči některým knihám nemám svědomí dát tři. kniha se sice ryhle čte, ale....! Chvilku zábavné, chvilku dětinské a nepravděpodobné. celkové vysvětlení nástupu Nového řádu je velmi málo zdůvodněné. je nepředstavitelné, že by se jim mohl pod nosem svět takhle změnit a oni o ničem téměř nevěděli. Navíc na takovou tenkou knihu až moc, paralelních světů, atd. Ale nemůžu říct, že by to bylo moc špatné, už jsem četla horší. a myslím, že si přečtu i pokračování.
Carolineandherbook
  27. 11. 2016, 12:26
Moc se mi líbil jiný druh magie. Osvěžující je, že po dlouhé době nejsou hlavními hrdiny milenci ale sourozenci.