Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ďáblův močál

90%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ďáblův močál
Autor:
Originální název: La mare au diable
Poprvé vydáno celosvětově: 1845

Nejnovější vydání:
Vyšehrad - 1951
Počet stránek: 101
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Vyšehrad (1951) 101

Hlavní hrdina, statkář Germain, je třicetiletý vdovec se třemi dětmi. Žije spolu se svou tchýní a tchánem a nemá ani nejmenší úmysl se znovu ženit. Tchán ho ale přesvědčí, aby svým dětem našel novou matku, a doporučí mu bohatou a bezdětnou vdovu v jeho letech. První podobu manželství zde reprezentují společenská pravidla a zvyky (adekvátní věk a postavení manželky), jejichž cílem je však získat pouze ženu na výchovu dětí.

Germain se nakonec vydává na cestu, aby přemohl mnohé překážky, a dobyl tak srdce své dámy. Avšak oproti tradičnímu schématu hrdinských románu mu je dán jakožto doprovod jeho malý syn Pierre a mladá dívka Marie, která jde na službu na statek v Ormeaux, aby unikla chudobě. Malý Pierre zde hraje důležitou roli ve vývoji událostí. Nejprve představuje důvod, kvůli kterému si Germain hledá novou ženu, a mění se v prostředníka a pouto mezi budoucími manžely. Právě kvůli Pierrovi se totiž trojice zdrží a musí zůstat na noc v Ďáblově močálu. S tímto místem je spojena pověst, která hraje klíčovou roli ve vývoji událostí. Podle pověsti je toto místo zakleté, a pokud se v něm někdo zdrží přes noc, může chodit třeba i celou noc, ale ven se z něj dostane až ráno. Ani naši tři hrdinové přes všechnu snahu se z něj vymotat ven neuspějí. Čím víc postupují, tím víc se ztrácejí a příroda se stává temnější a tajemnější. (Založil/a: Inzago)

(více)  
George Sand George Sand
*01.07.1804 - †08.06.1876

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

jirka77
80% 80% 80% 80% 80%
  21. 1. 2016, 16:41
Román z francouzského venkova o ovdovělém sedlákovi .Po smrti své ženy se musí starat o tři děti a tak se rozhodne že se znovu ožení. Vydává se do města najít si novou ženu. Román dobře popisuje rozdíly mezi životními hodnotami venkova a města. Na konci románu mě zaujala krásně popsaná venkovská veselka se všemi zvláštními tradicemi a zvyky. Je to pohodové čtení na jedno víkendové odpoledne