Dům se sedmi štíty

Poprvé vydáno celosvětově: 1851

Odeon - 1969

Odeon (1969) 246
Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1955) 346

Nové vydání slavného romaneta významného amerického spisovatele, v jehož díle se střetávají staré puritánské tradice a pozdní romantismus s nastupujícimi proudy moderní doby. S velkým mistrovstvím v něm autor vypráví o obyvatelích domu svérázné architektury v jednom městě Nové Anglie, kteří žijí v neustálém napětí jakési krvavé viny, které se zhruba před půl stoletím dopustil zakladatel jejich rodu. Romantický příběh o spletitých vztazích dobra a zla, o vině a trestu neztrácí nic z poklidu starých časů 19. století. (Založil/a: Inzago)

Nathaniel Hawthorne Nathaniel Hawthorne
*04.07.1804 - †19.05.1864

Ivet
  19. 3. 2014, 10:26
Tohle dílo mě oslovilo mnohem méně než Šarlatové písmeno. Zápletka byla zajímavá a na rozuzlení si musíte počkat až do samého konce konce, ale postavy mi přišly nezáživné a beztvaré. K dočtení jsem se musela nutit.
Děčínský
  22. 10. 2016, 18:29
Jeden z nejpůvodnějších amerických spisovatelů, již v 19tém století dokázal napsat významná díla. Tento jeho román, rozvržený do 21 kapitol, nám předvádí, na pozadí osudů jedné staré rodiny, veškerou zkušenost, moudrost a umění spisovatele. Kapitoly jsou vlastně povídky, s jedním dějem, ale tak utvářeny, aby autorovi poskytly širokou platformu pro rozvinutí úvah na potřebné téma. Dokáže rozebírat různá témata do takových detailů, že v souvislém vyprávění by působilo zdlouhavě a nudně. Román ačkoliv se odehrává v době koňských bryček má co říci, v podobných situacích, i čtenáři v době automobilů a letadel. To je to pravé, nestárnoucí umění!