Hymna zármutku

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2987-4

Knižní klub (2011) 978-80-242-2987-4 317

Druhá kniha série Lincoln Perry.

Ze začátku šlo jen o peníze. Pak už to bylo osobní. To říká Ed Gradduk soukromému vyšetřovatelovi Lincolnovi Perrymu, Když se po letech opět sejdou. Kdysi byli nejlepšími přáteli, toulali se ulicemi své čtvrti a společně prožívali radosti i trápení. To všechno až do chvíle, kdy Perry jednoho dne dospěl k rozhodnutí, které jejich kamarádství ukončilo náhle a jednou provždy. Teď je Gradduk na útěku a skrývá se před policií, protože mu hrozí zatčení a obvinění ze žhářství a vraždy. Perry ho najde v jednom ze zapadlých barů, ale než se stihne dovědět, co se přihodilo, Gradduk je umlčen navždy - a Perry ví, že nebude mít klid, dokud nezjistí, co někdejšího přítele zničilo. Pátrání, při němž mu neochotně pomáhá i jeho společník Joe Pritchard, je zavede ze světa podřadných lokálů až do kuloáru městské politiky. Záhy zjišťují, že ať už se Gradduk zapletl do čehokoliv daleko to přesáhlo hranice osobní zášti: někdo si přeje, aby tajemství, k jejichž odhalení se Gradduk přiblížil, nevyšla najevo, ať to stojí, co to stojí...

Druhý detektivní příběh z pera Michaela Koryty potvrzuje autorovy spisovatelské kvality - stejně jako jeho debut Dnes večer jsem se rozloučila nepostrádá napětí, překvapivé zvraty a v neposlední řadě osobitou dvojici drsných, ale čestných zastánců spravedlnosti. (Založil/a: illy)

Michael Koryta Michael Koryta
*20.09.1982

illy
  30. 8. 2012, 10:31
Koryta udržuje laťku nastavenou svým debutem. Opět se jedná o rychlé a zábavné čtení, klasickou krimi na dovolenou. Není to žádná bomba, zaručeně však pobaví.
LeaLea
  23. 3. 2013, 22:56
Koryta mi dal teda zabrat. Ne, nemůžu říct, že je to špatně napsané, že by to neuměl. Propracované to je dobře a styl nekomplikovaný, ale tím taky trochu nudný. Hodně suchých informací na velké ploše a rozuzlení mě příliš netáhlo. S Kingem bych podobnost nehledala, jak mě někdo lákal s "Tak chladnou řekou". Každopádně detektivkařům by mohla padnout do noty, řemeslo to opravdu není špatně odvedené.
tomdra
  16. 10. 2015, 13:21
Musím říct, že mě tato kniha ze začátku moc nebavila. Ale najednou se příběh pěkně rozjel a hned mě to začalo bavit. Takže nakonec to byla docela dobrá detektivní knížka. Takže doporučuji si ji přečíst.
stavradka
  16. 10. 2013, 18:17
Dobrá moderní detektivka, ale jak jsem psala u Hymny nikterak šokující. Je to spíše předvídatelné. Ale čte se mi to dobře, když nechci dumat nad těžkou literaturou. Na dovolenou nebo jen tak.