Červený mlýn

Originální název: The Mill on the Floss
Poprvé vydáno celosvětově: 1860

Nezjištěno / Jiné - 1892

Nezjištěno / Jiné (1892) 660

Příběh se odehrává ve 40. letech 19. století v provinčním městečku St. Oggs. Tulliverův mlýn se kvůli ambicióznímu právníkovi Wakemovi dostane do velkých finančních potíží, a zatímco Tom se usilovnou prací snaží získat zpět rodinný majetek, Maggie chce překonat zášť z minulosti přátelstvím s Philipem, Wakeovým postiženým synem. Děj však stojí na sourozeneckém poutu mezi Tomem a Maggie a rodinných konfliktech. Maggie totiž v jedné chvíli podlehne své potlačované touze k Lucyinu snoubenci Stephenovi - a posléze se zahanbeně vrací k rodině. Tragické rozuzlení sice přináší konečné usmíření s Tomem, nic méně platí, že "příroda dokáže obnovit napáchané škody - ale ne všechny."

Vydalo nakladatelství: Jaroslav Pospíšil v Praze (Založil/a: Inzago)

George Eliot George Eliot
*22.11.1819 - †22.12.1880

Ivulina
  6. 5. 2015, 9:46
Mám z knihy smíšené pocity. Oproti Middlemarch se příběh neuvěřitelně vleče, celá první polovina je až nepříjemná neustálým handrkováním všech přítomných a často plytkými dialogy. Ve druhé polovině se konečně začíná něco dít a konec mi vlastně také nepřijde až tak nedomyšlený. Za tři ***.
Každopádně se v blízké době nechystám po této knize znovu sáhnout .