Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Skvostná země

79%
4 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Skvostná země
Autor:
Originální název: The Land of Decoration
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0693
Počet stránek: 296
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 26x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2012) 978-80-257-0693 296

Skvostná země je miniaturní svět, takový, jaký si vysnila desetiletá Judith McPhersonová. Holčička si z kelímků od jogurtu, provázků a věcí nalezených na ulici vytváří svůj vlastní soukromý svět, kam nemůže zlo a smůla. Toho si užije dost venku, v tom skutečném světě - maminka jí zemřela, otec je oddaným stoupencem náboženské sekty a malou Judith kvůli tomu šikanují ve škole. Dětské prožívání nelítostnosti světa je zcela autentické, neboť autorka sama před lety prošla stejným martyriem na velšském venkově.

Andrew Holgate, redaktor literární přílohy týdeníku Sunday Times, zařadil román Skvostná země mezi nejočekávanější díla roku 2012. (Založil/a: al-ma)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

teite
60% 60% 60% 60% 60%
  14. 7. 2014, 19:20
Zajímavé téma, ale zpracování dle mého dost nudné. Dětský pohled by byl zajímavý, ale zde jsem měla pocit, že ten pohled kolísá někde mezi batoletem a puberťákem, bylo to takové nevyrovnané a rozhodně to není kniha, ke které bych se vracela. Navíc v první polovině knihy jsem si připadala jako na hodině náboženství.
Falbala
80% 80% 80% 80% 80%
  11. 10. 2012, 15:03
Desetiletá Judita žije se svým otcem ve světě, který existuje v naší době, a přesto je nám velmi vzdálený. Juditu šikanují spolužáci za to, že je jiná - chudá, věřící v konec světa, nápaditá, žije bez televize i bez maminky, která zemřela při jejím narození. Judita utíká do svého vysněného světa, který si buduje ve svém pokojíčku z věcí, které ostatní považují za nepotřebné, a proto je vyhodili.
Fantazie, imaginace, poetičnost, nápaditost.
První polovina knihy hravá a snivá, druhá drsně realistická a s vývojem hlavních postav příběhu. Co začalo jako nevinná zábava, se Juditě vymkne z rukou. Řeší následky svých přání.
Několikrát jsem váhala, zda knihu dočíst - dočetla jsem. První polovina se mi líbila více. Velmi se mi líbil dětský a zdánlivě jednoduchý pohled na věci a dění kolem - tak to prostě je, některé věci se dělat musí, jiné nesmějí a něco se může občas zkusit. Porušení hranice možností a reality. A připomínka toho, že dětský svět není tak růžový a ideální, jak si dospělí myslí - i v dětském světě je mnoho věcí, s kterými se musíme umět vyrovnat.
Pokud bych měla charakterizovat tuto knihu jedním slovem, řekla bych "nezapomenutelná".
Afire
60% 60% 60% 60% 60%
  24. 11. 2014, 22:23
Zvláštní téma, zvláštní podání. Malá holčička a v některých momentech psychologické a vědecké teorie, které nevytvoří ani většina dospělých. Na druhou stranu její láska a pokora k ostatním lidem stírá negativní vnímání sekt a jejich hlásání víry. Jako ateistu mě celkem děsily pasáže, kdy mluvila Judita s Bohem, nebyl to spíš Ďábel? Přesto se mi knížka četla lehce a dobře.