Slasti a strasti života s doktorem

Originální název: The Doctor Wears Three Faces

Vyšehrad - 1999
ISBN: 978-80-904302-4

Vyšehrad (1999) 978-80-904302-4 232

Americká spisovatelka Mary Bardová (1904-1970) se narodila v Butte v Montaně jako nejstarší z pěti dětí potomků holandských přistěhovalců. Kvůli otcově profesi důlního inženýra se rodina hodně stěhovala, a Mary proto často střídala školy a poté i zaměstnání. Roku 1934 se provdala za lékaře patologa a sdílela s ním strasti a slasti lékařského povolání. Inspirována příkladem své mladší sestry Betty MacDonaldové, jejíž prvotina Vejce a já dosáhla obrovského úspěchu, zaznamenávala si své zážitky z manželství i manželovy praxe do deníku. Na podkladě těchto zápisků pak napsala vtipnou a duchaplnou autobiografii, která rozhodně nezapře spřízněnost s humornými romány její sestry. Humor a nadhled nad životními problémy, elán a schopnost vybrat si z toho, co každý den přináší, to dobré, se staly hlavní zárukou úspěchu prvotiny Mary Bardové Slasti a strasti života s doktorem. Autorka nezůstala jen u této knihy a její další romány Čtyřicítka – no a co? nebo Buď sama sebou se staly podobným balzámem pro duši v každodenním shonu. (Založil/a: Oskar)

Hradečačka
  20. 8. 2016, 0:12
Mám ráda knížky od BettyMacDonaldové, proto jsem byla velice zvědavá na tvorbu její sestry. Samozřejmě jiný styl, ale knížka je plná humoru, nezklamala mě.