Cestou do pekla chci potkat anděla

Cestou do pekla chci potkat anděla
Originální název: Cestou do pekla chci potkat anděla
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nová Forma s.r.o. - 2011
ISBN: 978-80-7453-135-4

Nová Forma s.r.o. (2011) 978-80-7453-135-4 158 váz.

Retrospektivní vyprávění plné absurdních situací, gagů a hlášek, plné ironie s vyznění "no future". Čtivé a odsýpající vyprávění, které nedá nevzpomenout na Nick Twispa a Adriana Molea. Autor připravuje velmi volně navazující novelu "Soumrak v říší slevových karet" na rok 2012, momentálně píše sarkastickou, postapokalyptickou road movie "Harold Camping Superstar". Dle vlastních slov si je vědom toho, že píše brak, ale brak čtivý, pozitivní a sprimární touhou pobavit. (Založil/a: Stendhal Herzog)

#novela
David Hájek David Hájek
*24.08.1970

insanity_
  19. 12. 2012, 23:24
Řízná variace na Kunderovy hrdiny ze Směšných lásek. Město Žatec, cirkus na Letné, raci nebo obec Chrastava už ve mně do konce života budou vzbuzovat konkrétní asociace, u kterých se začnu přinejmenším přiblble usmívat. Výborný, čtivý počin, který se zadře pod kůži podobně jako štěrk z prvního fotbalového tréninku. Autorův humor je srozumitelný, české nátuře blízký a přitom černý jako čerstvý přeliv Marilyna Mansona. Asi u žádné knihy jsem ještě neměl takové záchvaty smíchu. Abych ale jen nechválil a nešel rovnou do nebe, trochu mě zamrzel uspěchaný závěr, vše dostalo na můj vkus příliš rychlý spád. Chtěl jsem ještě...
Alzobetka
  10. 9. 2012, 18:56
Kniha je plná skvělých originálních hlášek a situací. Místy černý humor, který je pro autora typický a syrové vyprávění jak snadno se v dnešní době dostat na dno. Oceňuji originální vtip, kterým jsou popisovány situace plynoucí z ryze české mentality a povahy.
Těším se na další knihu, která jistě nezklame a najde si své fanoušky.