...a postarej se o Elišku

...a postarej se o Elišku Originální název: ...a postarej se o Elišku

Daranus - 2012
ISBN: 978-80-87423-33-2

Daranus (2012) 978-80-87423-33-2 144

Laura je svobodná matka, která se živí jako překladatelka, a celý její svět se točí kolem pětileté dcery Elišky. Životem jdou spolu v báječné pohodě, až jednoho dne zasáhne osud. Laura je nevyléčitelně nemocná a ví, že jí zbývá jen pár měsíců života...
Lauřina nejlepší přítelkyně se jmenuje Adéla, je chytrá, hezká, schopná novinářka a právě stojí na prahu manželství. Laura věří, že jestli se někdo - a to už brzy - dokáže postarat o Elišku, pak je to právě Adéla, ale musí k tomu v sobě najít sílu. Čas nelítostně ukrajuje týden po týdnu, Laura ví, že na svoji kamarádku nemůže naléhat, a Adéla cítí, že stojí před životním rozhodnutím. A pětiletá holčička? Napětí visící ve vzduchu s dětskou bezelstností nevnímá. Přitom se už kolem ní rozběhla hra o její budoucnost s hlavní a jedinou otázkou: Kdo se postará o Elišku?
Lucie Müllerová, jedna z autorek knižního hitu My, sex a podpatky, vypráví příběh o síle mateřské lásky s mimořádnou empatií. Jako publicistka, která se zabývá mezilidskými vztahy a osudy žen v mezních životních situacích, má ostatně s podobnými tématy přímé zkušenosti. Osudy hrdinek románu ...a postarej se o Elišku jsou založeny na skutečných událostech. (Založil/a: Snicketka)

Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 20:47
Tato útlá knížka, ukrývající silně emotivní příběh, mě velmi oslovila, zasáhla a někdy doslova rozsekala, takže došlo i na slzy. Člověk si při čtení uvědomí, že se v podobné situaci může ocitnout kdokoli. Potom se vám problémy, které jste dosud řešili jako důležité, jeví jako prkotina. Máte totiž v zádech mnohem většího strašáka.
sallydvor
  25. 4. 2016, 10:37
Moc krásná kniha, tedy jestli se to dá tak napsat. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je to velmi emotivní příběh, který jsem na konci neustála..... Poutavé líčení pocitů nemocné hlavní představitelky a jejího okolí mi v průběhu čtení zalévalo oči slzami.
Vřele tuto knihu doporučuji, ale smát se u ní rozhodně nebudete.
Martas-tutu
  1. 8. 2013, 13:26
V některých částech jsem měla i slzy v očích. Tato kniha mne chytla za srdce a určitě se k ní jeste vrátím. Zatím jsem četla tuto knihu a knihu Nevěrná od paní Müllerové, ale musím říct, že takto dobré knihy jsem dlouho nečetla. Jsou ze života a tyto události se stávají a dovolím si říct, že v dnešní době často. Vřele doporučuji!!!