Kouzlo grálu

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Plejáda - 2012
ISBN: 978-80-7463-013-2

Plejáda (2012) 978-80-7463-013-2 272

Ode dne, kdy kuchtík Dulak najde v jezeře starý meč, už nic nezůstane takové, jaké bylo. Jakmile si oblékne staré brnění, probudí se v něm netušené síly. Zřejmě obraz grálu na štítu dělá z obyčejného chlapce odvážného hrdinu. Jako Lancelot, Stříbrný rytíř, zachrání Dulak krále Artuše víc než jednou z nebezpečí, kdy mu hrozí smrt. Protože zloduch Mordred a jeho vojsko pustoší zemi a nezastaví se ani před Camelotem, slavným hradem krále Artuše a jeho kulatého stolu. Brzy je v sázce osud celé Británie. (Založil/a: Snicketka)

joeblack
  13. 12. 2016, 9:43
Obsahuje spoiler spoiler Ale né....takové zklamání jsem nečekal. Nakonec jsem to přelouskal až do konce, ale mix historie s fantasy mi v tomto díle neseděla. V bitvách nebyly vůbec popsány detaily boje a střídání současnosti s budoucnosti dílu také nepřidala. Nad vodou dílo drží láska Dulaka a Gwineth.
A teď k dílu: Dulak najde v jezeře staré brnění a když si ho oblékne změní se v rytíře Lancelota, který se zčistajasna zjeví, když je to potřeba a pomůže zachránit krále Artuše a jeho družinu rytířů. Nikdo netuší, kdo je tajemný rytíř, který po vyhrené bitvě zmizí neznámo kam. Za mě 40%.