Uvěřitelné příhody doktora Papula

Uvěřitelné příhody doktora Papula Originální název: Uvěřitelné příhody doktora Papula

Československý spisovatel - 1981

Československý spisovatel (1981) 224

Doktor Papul je osoba, která vystoupila ze světa fantazie do skutečného života. Proto se svému okolí často jeví jako šašek a poťouchlý kombinátor, který s potěšením hraje s lidmi hry, v nichž prosvěcuje baterkou ironie jejich zkornatělé myšlení a dává jim svým humorem preventivní injekci proti sebeklamu a samolibosti. (Založil/a: Oskar)

Maty38
  24. 10. 2014, 13:56
Ačkoliv je to asi nejslabší kniha kterou jsem od pana Skály četl, tak jsem se v určitých pasážích opravdu od srdce zasmál....zvlášť při dialozích a fabulování ústředních hrdinů, jenž je plné zapamatováníhodných výroků a hlášek. Suma sumárum.....mám rád tento druh konverzačního jiskření, humoru a nic na tom nemení, že kniha v podstatě nemá až tak záživný děj. Skálův styl psaní mi prostě sedí.
passerbyElu
  5. 8. 2011, 9:29
Humor, který mi opravdu sedí. Kniha je čtivá, ne příliš náročná a tenká = skvělá oddechovka na prázdniny. Stylem humoru, a konkrétně u této knihy i dějem, mi připomíná Jirotkova Saturnina. Určitě si přečtu další Skálovy publikace.