Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Lloydova hlava

83%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Lloydova hlava
Autor:
Originální název: Lloydova hlava

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Maťa - 1999
ISBN: 80-86013-61-8
Počet stránek: 340
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 13x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Maťa (1999) 80-86013-61-8 340
Melantrich (1987)

Nové vydání knihy českého spisovatele a novináře, syna malíře Alfonse Muchy. V tomto románu-cestopisu autor zúročil své zkušenosti a poznatky, které získal jako válečný a později civilní zpravodaj v různých koutech zeměkoule, a provedl čtenáře po téměř všech (až na Afriku a Antarktidu) zemských kontinentech. Nejde ovšem pouze o jakýsi povrchní popis reálií, výklad dějin a zážitky z cest, ale hlavně o niterní putování člověka za smyslem života, o hledání smyslu "cesty", v němž mu nakonec pomůže pátrání po Lloydově hlavě. (Založil/a: skjaninka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

ForFreedom
80% 80% 80% 80% 80%
  7. 9. 2012, 12:30
Nechápu, jak je možné, že je J.Mucha u českých čtenářů tolik nedoceněný a prakticky úplně neznámý! Obrovská škoda, že je autor, který má co sdělit a ví jak to sdělit, zakrytý jménem svého otce a vlastně téměř zapomenut…
Lloydova hlava, je hlavně množství zajímavých, často dost neotřele pojatých názorů, postřehů a myšlenek, nenásilně zakomponovaných do samotné „dějové linky“ , což je vlastně „jen“ nekonečné střídání měst, zemí, postelí a žen, od NY po Amazonské pralesy, Indii a Novou Guineu… Ovšem není to jen o takové to samúčelné cestování pro cestování, podobně jako Kerouac v On the road je i tady tohle kontinentální křižování symbolem bilancování a hledání, vnitřního i toho vnějšího, symbolem hledání, útěku a návratu k předkům, ke společné prapodstatě, se stejně melancholickou deziluzí z věčného nalézání téhož a neustálého opakování… Na české poměry mimořádně jasnozřivé dílo, které má rozhodně co nabídnout! 4,5/5
Dadzi
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 9. 2011, 23:25
Nechapu, jak muzu byt jediny, kdo precetl tuhle Bibli! V podstate se jedna o ceskou "On the road", avsak s mnohem hlubsim filosofickym podtextem... Muchova intelektualni uroven se nezapre ani v knize jako je tato! Tedy kniha z cest, s moha erotickymi zazitky, s desitkami mejdanu, s pokusy s drogami a tak dale... jestli existuje Bible ceske literatury, je to prave Llodydova hlava!
Veronika Anna Holubov
100% 100% 100% 100% 100%
  21. 7. 2015, 0:22
V kontextu česky psané literatury úplné zjevení. Nejlepší Muchova kniha, což je asi konstatování, které nikomu moc neřekne, vzhledem k tomu, že přišel v nějakou obecnější známost až nedávno po sérii skandálních článků v médiích, které se navíc jeho literární tvorbou zabývaly méně než vůbec. Intimní, meditativní, nestárnoucí, vzrušující jízda plná niterných otázek i pokusů o odpovědi, plná všeho, co je život. Kdo nečetl, jeho chyba:).