Rebelky

Rebelky

Podtitul: Deset věcí, co jsme provedly (a asi neměly)

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-143-7

Jota (2012) 978-80-7462-143-7 328

2 holky + 3 kluci + 1 dům – rodiče = 10 věcí, které April a její kamarádka Vi provedly a (rozhodně, možná, nejspíš) neměly. Kdo by se v šestnácti nadšeně nenastěhoval ke kamarádce a nebydlel si pěkně bez rodičů, když se k tomu naskytne příležitost? I když slovo „příležitost“ možná není docela přesné. April totiž musela svému otci malinko zalhat, aby to vyšlo (č. 1: „Lhaly jsme rodičům“). Jinak jsou ovšem ona i její spolubydlící Vi naprosto zodpovědné a schopné postarat se o sebe! Jak se jim vlastně povedlo „Vykašlat se na školu“ (č. 3), „Uspořádat šílenou pařbu“ (č. 8), „Koupit vířivku“ (č. 4) nebo „Ubytovat uprchlíka“ (č. 7), to pro ně zůstává jednou velikou záhadou. Sarah Mlynowska v tomto bujarém a hořkosladkém příběhu propátrává srdce i mysl dívky, která si poprvé zkouší samostatný život. April se musí během několika měsíců vypořádat s milostným trojúhelníkem, naučit se vyprat prádlo a smířit se s tím, že její pečlivě poskládaný svět se možná právě rozpadá… kousek po kousku. (Založil/a: al-ma)

anetdytr
  29. 10. 2015, 21:33
Pěkně napsané, čte se to velmi rychle :) skvělá oddychovka, Je to vcelku zábavný příběh, akorát teda obal mě moc neuchvátil, :) Je to vcelku zábavný příběh.
eliskaholak
  12. 7. 2014, 11:02
Od knížky jsem nemohla odtrhnout oči. Krásně napsané, dokážu se vžít do situací, občas jsem se i pousmála, a taky se nemohla dočkat toho jak to dopadne. Prostě skvělá, doporučuju :-)