Daleká cesta

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0712-8

Argo (2012) 978-80-257-0712-8 297

Válečný román zčásti inspirovaný skutečnými událostmi. Pavel a Ennelise Bauerovi se spolu se svým synkem Pepíkem rozhodnou v roce 1939 prchnout před německou okupační mocí, protože jim jako židům hrozí deportace. Odjedou do Prahy, kde vyhledají chlapcovu chůvu Martu. Ta jim nabídne ubytování, ale pak je prozradí svému milenci, který pracuje pro nacisty. Bauerovi jsou zatčeni a Pepík se dostane do záchranného programu pro děti, tzv. Kindertrasportu. Rodiče a chůvu už nikdy neuvidí, ale jeho dlouhá cesta za svobodou začíná. Autorka, která žije se svou rodinou v Torontu, byla za knihu nominovaná na prestižní Man Booker Prize. Napínavý román o Kindertransportu z okupovaného Československa do bezpečí za mořem.

Strhující příběh o málo známé epizodě holocaustu z pera významné kanadské autorky s českými předky. Psychologické drama o osudu jedné české židovské rodiny za okupace.

Kniha obdržela cenu THE CANADIAN JEWISH BOOK AWARD FOR FICTION a byla zařazena do širšího výběru kandidátů na cenu MAN BOOKER PRIZE. (Založil/a: al-ma)

Alison Pick Alison Pick
*??.??.1975

Potulný mnich
  9. 12. 2012, 18:45
Srdcervoucí příběh židovské rodiny Bauerových, která se snaží zachránit před německou okupační mocí na mě velice zapůsobil. Láska, beznaděj,odvaha, zrada vše autorka dokonale vylíčila a zanechala ve mě pocity smutku a lítosti. Kolik rodin muselo být rozděleno a kolik rodin ani nemělo šanci poslat své nejdražší do zahraničí a umírali spolu v plynových komorách...Nikdy nesmíme zapomenout na tuhle krutost, která se odehrála na nevinném člověku a nedej Bůh,aby se opakovala.
cenevrec
  3. 2. 2014, 16:49
Naprosto strhující kniha, perfektně napsaná. I přesto, že je z období 2. sv.války, tak téma je neotřelé. Nejde o koncentrační tábory, ale o jednu židovskou domácnost, kde je stále co jíst a byt je ještě bezpečným domovem. A přesto už se schyluje k okupaci a budoucnost je velmi nejistá.