Iluze

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-7321-647-4

Fortuna Libri (2012) 978-80-7321-647-4 378

Po avalonských novoročních oslavách požádá naštvaná Laurel Tamaniho, aby zmizel z jejího života. Tajuplná lovkyně trollů Klea sice zbavila Laurel zákeřného Barnese, ale nebezpečí stále není zažehnáno. A ještě ke všemu nikdo neví, kdo Klea ve skutečnosti vlastně je a zda je jí možné věřit. Na začátku nového školního roku Klea poprosí Laurel, aby dohlédla na Yuki, kterou údajně zachránila z rukou trollů v Japonsku. Jakou roli vlastně Yuki hraje? Laurel je nedůvěřivá. Zdá se, že se bez Tamaniho pomoci neobejde. Před Laurel, kterou čtenáři znají z knih Křídla a Kouzlení, stojí nelehké úkoly: musí obstát v tajuplném světě víl a přitom pokračovat ve studiu na střední škole jako každý jiný student. (Založil/a: kati2818)

Aprilynne Pike Aprilynne Pike
*1981

Celupka
  22. 1. 2013, 23:46
Třetí díl je zatím nejlepší z celé série. Musím říct, že tohle je jedna z mála knižních sérií, které postupně gradují - tedy že každý další díl je lepší než ten předchozí. Celou dobu jsem byla napnutá, jak to dopadne a velmi se těším na další díl. Od nakladatelství Fortuna Libri jsem se dozvěděla, že by měl vyjít v únoru 2013. :)
LiaFee
  22. 10. 2016, 21:06
Tak tohle mě opravdu velmi překvapilo... v dobrém. Řekla bych, že série se opravdu rozjíždí až tady. Setkáváme se s několika novými postavami, které mají mnohem složitější role, než by se na první pohled mohlo zdát. Také jsem se dočkala více scén s Tamanim, což je za mě opravdu plus. Bohužel nám tu pořád zůstává milostný trojúhelník, který se ale pomalu aspoň trochu hýbe, takže to nebylo až tak zoufalé, jako doteď.
Má konci jsem byla úplně napjatá, jak to teda je, a hádejte co! Ano, autorka se to rozhodla useknout v nejzajímavějším. Vážně jsem to nečekala, protože první i druhý díl by vlastně docela šly číst i samostatně. Ovšem třetí a čtvrtý na sebe zřejmě těsně navazují. Jdu se teda okamžitě pustit do pokračování. :)
Jinak, pořád tu někdo neumí psát tři tečky... nebo místo nich píše dokonce čtyři -_- grammar nazi, psychicky se připravte na bolest.
lukablak
  21. 7. 2013, 15:55
Souhlasím s Celupka taky mi to přijde vzestupné :) PS- doufám, že nakonec bude s Tamanim, protože podle mě je úplně nejlepší a boží :) Doporučuji přečíst :)