Mezi tím

Mezi tím

Bezstarostný a poněkud nezodpovědný Lukáš prochází životem, aniž by řešil jakékoli problémy. Ovšem ani jemu osud nespletl jenom růžovou nit. Po rodinné tragédii se musí postavit na vlastní nohy a začít uvažovat o životě jinak než jako o ráji plném požitků a nicnedělání. Když překoná nejtěžší období, svitne mu přece jenom šťastná hvězda. Stojí tváří v tvář skutečnosti, že se ze dne na den stal nezávislým. Díky tomu si zařídí život tak, aby se mohl cítit spokojený a vlastně i užitečný. Ale v okamžiku, kdy se pohybuje na vrcholu a uvědomuje si, že má v podstatě všechno, po čem kdy toužil, mu děsivý osud vstoupí do života podruhé. (Založil/a: Martinita)

Aleš Prager Aleš Prager
*1981

evasamankova
  26. 9. 2013, 14:35
Velké a milé překvapení. Výborná prvotina, která mě díky autorovu stylu i vcelku hodně podrobnému popisu děje, plně vtáhla do svých chapadel. Působilo to hodně uvěřitelně, je to zkrátka kniha ze života. O velkých životních ztrátách, které člověka zdrtí a přesto nasměrují určitým dalším směrem, jak přežít, žít, jít dál a plnit si sny. Možno brát i jako příručku pro váhající budoucí podnikatele. Hrdina tohoto románu ušel opravdu hodně velký kus cesty. Některé pasáže byly občas zbytečně natáhlé a zdlouhavé, ale budiž lehce odpuštěno. Během čtení jsem dostala opravdu velkou chuť na dobrou kávu. Dávám 4 a půl a rozhodně si pořídím Štiku v rybníce. A snad i v budoucnu pokračování Lukášova příběhu.