Originální název: Alfons Mucha

ISBN: 80-85876-52-3

Eminent (1999) 80-85876-52-3 365
Mladá fronta (1994) 80-204-0428-7 460
Mladá fronta (1982) 460

Monografie světoznámého malíře, kterou napsal jeho syn Jiří, přibližuje život v Paříži na konci 19. století, Muchovo přátelství s tamními spiritisty, Sarah Bernhardtovou a Camille Flammarionem, návrat do vlasti a období první republiky. Součástí knihy je unikátní fotografická dokumentace, která obsahuje mnoho dosud nepublikovaných fotografií a dokumentů z Muchova života.. (Založil/a: skjaninka)

Ariko
  15. 6. 2015, 12:45
V téměř porodních bolestech jsem knihu dočetla. Postavu Alfonse Muchy mám moc ráda a těšila jsem se na jeho životní příběh, ale bohužel z cca 360 stran textu bylo jen asi 120 stran o něm. Zbytek se zabýval dobovou atmosférou, životopisy jeho přátel (ne že by to nebylo zajímavé, ale já jsem neměla zájem o tom číst o konstruktérech vzducholodí a jak to vlastně fungovalo). Na můj vkus moc omáčky okolo a o skutečném Alfonsovi toho bylo poskromnu. Určitě se najdou tací, co ocení právě tento styl psaní, který zahrnuje hoooodně širší souvislosti, ale mě to moc nebavilo. Trři hvězdy dávám jen kvůli obrázkové příloze, která ukazovala i méně známá díla, jinak dvě hvězdy za text.