Ryzlink ostrý jako nůž

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4901-5

Moba (2012) 978-80-243-4901-5 223

Při sběru hroznů pro výrobu ledového vína je jedné prosincové, už mrazivé noci nalezen na konci vinohradu mrtvý vinař Ruda Jelínek. Byl zabit jediným bodnutím nože do zad. Kdo vinaře zabil? A proč? Jsou čtyři možné důvody vraždy: závist, zášť, zamilovanost a ziskuchtivost. A tak kriminalista kapitán Otakar Kuba začíná pátrat po člověku, který mohl mít kterýkoliv z uvedených důvodů, aby Rudu Jelínka zabil.

Ryzlink ostrý jako nůž je druhým příběhem z řady vinařských krimi a opět se odehrává v kouzelném jihomoravském kraji pod Pálavou, mezi vinohrady, vinnými sklípky a vinaři. (Založil/a: al-ma)

Dumbicek
  21. 1. 2016, 14:20
I druhý díl je stejně příjemný jako díl první. I když tento díl se mi zdál o něco lepší než první.Není tam žádná brutalita, která by to nějak narušovala.Příběh lehce plyne a některé situace mi navodily příjemné vzpomínky na pobyt tam.
Marta007
  19. 2. 2016, 8:50
Kromě toho, že zavražděn byl tentokrát bodrý vinař - správný chlapík, a nikoli mladá drzá krásná žena, jak je v této sérii zvykem, mě tento díl vysloveně zklamal.