Hrobař

Originální název: Der Bestatter

Brána - 2012
ISBN: 978-80-7243-589-0

Brána (2012) 978-80-7243-589-0 248

Tělo leželo na lůžku pečlivě upraveném z chrastí a slámy, zakryté bílým prostěradlem. Na promoklé půdě lesní mýtiny se sotva ještě najdou nějaké stopy. Prší už několik dnů. Vrchní komisař Christian Beyer, velitel hamburské Zvláštní vyšetřovací skupiny, vstupuje pod igelitový baldachýn, aby se na mrtvého chlapce lépe podíval: Čtvrtá oběť, čtvrté mrtvé dítě. Zmocňuje se ho vztek, protože cítí, jak je bezmocný. Zatím nemají o moc víc než záhadné žalmy vraha, který nikdy neudeří na stejném místě dvakrát. Média mu přezdívají pouze Hrobař. A Christian Beyer a jeho lidé ho musejí najít dříve, než si vyhledá pátou oběť. Pomůže jim psycholožka Anna Maybachová najít rozhodující stopu? (Založil/a: Snicketka)

Marina Heib Marina Heib
*1960

maurarita
  5. 3. 2016, 17:53
Napínavá kniha kde zvláštní vyšetřovací skupina řeší vraždy malých chlapců , naturalisticky popisuje místa činu a udržuje v napětí až do konce
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:13
Z této knížky jsem byla nejméně do poloviny rozpačitá. Psaná tak chladně, bez emocí, utahaně. Jako by ani nešlo o vraždy, kde jsou oběťmi děti, ale o ztracenou peněženku. Žádná z postav mi nebyla sympatická. Až ve druhé polovině se děj trochu více rozjel a autorka tak nějak projevila "vášeň".