Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Chemické prvky kolem nás

87%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Chemické prvky kolem nás

Podtitul: pro úspěšný start studia chemie


Autor:
Originální název: Chemické prvky kolem nás
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Edika - 2012
ISBN: 978-80-266-0097-8
Počet stránek: 112
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Edika (2012) 978-80-266-0097-8 112

Chemické prvky tvoří naši potravu, naše těla, předměty v dílně, koupelně, spíži… Mnohé najdeme i tam, kde bychom je vůbec nečekali. Jejich objevování, výroba i používání mají navíc zajímavou historii i současnost. Jen v této knize jich je přes čtyřicet. A jsou to právě ty, které se nejčastěji objevují ve školních vzdělávacích programech českých škol a tedy i písemkách. V knize najdete barevné fotografie, vtipné ilustrace, hlášky studentů, mnemotechnické pomůcky, periodickou tabulku prvů a mnohé další. (Založil/a: al-ma)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Archangel_P
  12. 8. 2015, 16:52
Když vaše dítě po dvou týdnech sporadických návštěv osmé třídy přijde domů s tím, že jej moc baví chemie a chtělo by se dozvědět mnohem víc, ještě nezoufejte, zdaleka není nic ztraceno. Zakupte dítěti prvně nějakou pěknou periodickou (Mendělejevovu již dnešní děti nedokáží náležitě ocenit) tabulku prvků a když ho neodradí ani tento periodicky seřazený shluk nicneříkajících značek, písmenek, čísel a podobných nesmyslů, jako je elektronegativita, atomová hmotnost, které se tváří tak, jako že je člověk přece nikdy nemůže potřebovat a jsou tam jen z důvodu potřeby zaplnit prostor kolem těch písmenek, které už dítěti tohoto věku pomalu začínají něco říkat, zakupte mu tuto knihu.
Chemii jsem měl od osmé třídy rád i já. Dokonce jsem se dokázal celkem zdárně dostat i přes překážky jako (následující část věty svému dítěti nikdy neříkejte, jestliže v něm nechcete k chemii projevit nechuť, protože podle mě je to nejnudnější část chemie) je molární hmotnost, výpočty koncentrací a podobných zbytečností (ona to nakonec taková zbytečnost není).
Knihu nebudu hodnotit, dostala se mi do ruky o kousek později než v osmé třídě a většinu věcí o prvcích jsem už věděl, protože nelením a hledám na internetu. Tak to nebyla v podstatě žádná novinka.
Jestli máte doma malého chemika, doporučuji do knížky investovat, bude poté ve škole spolužáky oslňovat stěžejními informacemi jako je třeba to, že na Guggenheimově divadle je titanový plášť.
PS - tuším, že knížka dokonce ani dítěti neradí, jak vyrobit atomovou bombu nebo se účinně zbavit těla nenáviděné profesorky, takže další plus.
HelenaP
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 10. 2012, 20:21
Dobrý nápad vytvořit knížku takto popularizující chemii. Ačkoliv to není můj obor, bavilo mě číst si o historii a současnosti a používání těch nejznámějších prvků. Jsou opravdu všude kolem nás. A hlavně se mi líbilo, že tenhle text myslí na děti, knížka je názorná a nechybí tam ani zajímavé úkoly. Škoda, že už nemám dítě odpovídajícího věku :o).