Neklidný muž

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-715-7

Host (2012) 978-80-7294-715-7 488

Poslední případ světoznámého komisaře Wallandera Jednoho zimního dne v roce 2008 zmizí vysloužilý vysoce postavený námořní důstojník v lese poblíž Stockholmu. Vyšetřování případu má na starosti stockholmská policie a komisař Wallander s tím nemá nic společného – tedy oficiálně. Až na to, že zmizelý důstojník se měl stát tchánem jeho dcery. A tak se Wallander se svou příznačnou nechutí k běžným postupům brzy zaplete do věcí, po kterých mu úředně nic není, slibuje, co nesplní, lže, když je potřeba – a vychází mu to. Dokud nenarazí na matoucí špionážní aktivity, které se váží ještě k době studené války... Wallander má navíc potíže nejen s případem, ale také sám se sebou. Co překročil šedesátku, má pocit, že se nachází na prahu senility. Zoufale se sice drží naděje, kterou pro něj zosobňuje nedávno narozená vnučka, ale zároveň ho stále víc dohání minulost. Do budoucnosti hledí s velkou nejistotou a zdá se nevyhnutelné, že se musí tváří v tvář utkat se svým nejvzpurnějším soupeřem: sám se sebou. Henning Mankell vytvořil v komisaři Wallanderovi jednu z nejzajímavějších postav současného detektivního světa. Mankell dvakrát získal Cenu švédské akademie autorů detektivní literatury, za své knihy obdržel různá uznání ve Skandinávii, Evropě i Americe. Práva na poslední díl série o komisaři Wallanderovi se prodala do více než dvaadvaceti zemí. (Založil/a: Vercinka.)

VerenaLord
  4. 9. 2016, 21:31
Musím říci, že mě nenapadlo, jak moc budu po komisaři Wallanderovi smutnit. Přestože knihy tohoto autora nejsou pro mě žádné bestsellery, jsou pěkné, příjemně čtivé, zajímavé. Poslední příběh byl velice zajímavý, do poslední chvíle nebylo jasné, co se stalo, a vlastně ani po rozlousknutí záhady jsme nebyli o moc chytřejší. Bohužel pro mě konec jedné životní etapy, komisař Wallander mi bude chybět. P. S. A nelíbí se mi, jaký konec mu pan Mankell předepsal.
dalimoni
  30. 10. 2012, 0:14
Má druhá kniha od Henninga Mankella po Číňanovi, který se mě osobně líbil mnohem více. Tato kniha nebyla špatná, děj pro mě ale ubíhal pomalu, sice směřoval k jasnému cíli, ale nemělo to "drajv", jaký jsem čekal. Chvílemi jsem uvažoval, že knihu odložím a nedočtu, ale nakonec jsem dospěl k cíli. Nakonec hodnotím jako mírný nadprůměr, ale čekal jsem mnohem více.
delfinek
  22. 9. 2013, 13:40
Moje třetí kniha po Než příjde mráz a Vrazi bez tváře...a pak už bych jedině mohla kopírovat slova uživatele dalimoni...kniha je čtivá,tentokrát více o soukromí Kurta Wallandera,o jeho stáří a úmrtí jeho blízkých,o únavě a vyhoření,o špionech,co nejsou špioni a o tom,co je to vlastenectví.
bady
  18. 8. 2013, 22:40
Další zajímavý případ inspektora Wallandera, další část jeho života. Na těchto příbězích mne baví prolínání profesního a soukromého života Wallandera, které ho činí civilnějším.