Vánoční příběh

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Alpress - 1996
ISBN: 80-85975-78-5

Alpress (1996) 80-85975-78-5 76

Každé Vánoce nás znovu a znovu ovane jejich kouzlo, zvláštní těžko definovatelná nálada. Dotkneme se tajemství, které od nepaměti vzrušuje děti i dospělé.
Náš příběh patří k těm typicky "vánočním" a přinese čtenáři opravdu hluboký a neopakovatelný prožitek. Spolu s hrdiny příběhu - moudrou vdovou a mladými manželi se čtyřletou dcerou - poodhalíme roušku vánočního tajemství. Příběh nám pomůže pochopit pravý smysl Vánoc a jejich poselství. Povídka svědčí o autorově moudrosti, životní zkušenosti a hlubokém citu. Jeho příběh je napínavý a zároveň velmi dojemný. Je to příběh jako žádný jiný. (Založil/a: bee.harrison)

Richard Paul Evans Richard Paul Evans
*11.10.1962

Falbala
  28. 9. 2012, 19:29
Tento příběh jsem četla pod názvem "Vánoční skříňka" od nakladatelství Plot. Drobná, ale působivá výpověď o mateřské lásce. Kniha byla napsaná v devadesátých letech, přesto z ní dýchá spíše atmosféra začátku min. století.

Nechci prozrazovat děj, proto jen krátce: příběh se bude líbit lidem, které okouzlila Dickensova Vánoční koleda, a těm, kdo už se přenesli přes konec Andersenovy Prodavačky zápalek. I tento příběh je smutný, přesto končí nadějí a pochopením toho, že Vánoce jsou o lásce a času, který věnujeme svým nejbližším.

Evans ho napsal pro své dvě dcerky, přesto si nemyslím, že je určen malým dětem. Tato knížka se rovněž nehodí jako dárek pro někoho, kdo se vyrovnává se ztrátou blízké osoby!

Všem, kdo se rozhodnou pro přečtení, doporučuji zachumlat se do deky, připravit si horký čaj a pro jistotu i kapesník :-)