Ženy, které se příliš snaží / Jak se naučit říkat NE

Ženy, které se příliš snaží / Jak se naučit říkat NE

Podtitul: Naprosté vyčerpání, ztráta sebeúcty, falešné pocity viny

Originální název: Women who try too hard

Návrat domů - 2011
ISBN: 978-80-7255-247-4

Návrat domů (2011) 978-80-7255-247-4 222

Tato kniha je pro ženu, která unavená z toho, jak se štve, jak se snaží, aby všechno fungovalo, a která má pocit, že všechny její vztahy závisí jen na ní. Je určena všem ženám, které touží po větším respektu u benzinové pumpy, u pokladny v samoobsluze, u jídelního stolu a především v ložnici...
Je vůbec možné zvládnout vztah, děti, domácnost, práci, která mě naplňuje, realizaci vlastních přání a schopností? Existuje taková žena? Vím, že jich existují tisíce; starám se jim o vlasy a často naslouchám jejich příběhům. Tato kniha vám, milé čtenářky, pomůže pochopit, jak "vysušit bažiny zoufalství a zkrotit aligátora", který způsobuje vaši zdánlivě neřešitelnou situaci. Prosím, přečtěte si ji, alespoň to zkuste. Pomůžete nám manželům dospět, abychom mohli prožívat vyvážený a smysluplný vztah s tou nejúžasnější ženou našeho života.
Kdyby mi moje manželka nepomohla stát se mužem, naše manželství by skončilo několik měsíců po svatbě. Sobectví, kterým jsme my muži vybaveni, by je zničilo. Stále dokola mi pokládala "vražednou" otázku "Na co myslíš?" Trvalo to skoro tři roky, než jsem dokázal nejen odpovědět, ale také se jí zeptat na totéž. Dalších deset let mi trvalo, než jsem pochopil, proč je to nejlepší otázka v manželství a že se k ní pojí ještě jedna: "Prosím, můžeš mi odpustit?" Tato kniha vám dodá odvahu zeptat se a rovněž na tyto otázky odpovědět. (Založil/a: al-ma)