Sekty, kulty, alternativní náboženství

Sekty, kulty, alternativní náboženství

Ivo Železný - 1998
ISBN: 80-240-0066-0

Ivo Železný (1998) 80-240-0066-0 420

Stručné dějiny světových náboženství, informace o hlavních současných alternativních náboženstvích a sektách, ať už vycházejí z křesťanství, východních učení, esoteriky, pohanství či psychologie. Speciálně křesťanství a křesťanské herezi je věnován určitý prostor v první části knihy, pak následují popisy ostatních náboženství, setříděných do skupin podle původu a hlavních zdrojů učení. (Založil/a: Pend)

Jan.S.Harold
  3. 8. 2014, 20:39
Kniha, která mě navedla k tomu, čím se zabývám dodneška... Nostalgie... Určitě se mi hodně líbí Barrettova metodologie, ta si myslím, že je i do značné míry nadčasová a i u nás, kde neprobíhaly nijak zvláštní cult wars, má co předat minimálně studentům religionistiky. Nebýt té nostalgie, strhnul bych ale nějaký body za překlad, který je skutečně otřesný, a to je pod ním podepsán Dušan Zbavitel, čemuž teda nevěřím, to bude nějakej fake... Ale nechám plnej počet kvůli tý nostalgii. :)