Herci

Herci Originální název: Herci

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3621-6

Knižní klub (2012) 978-80-242-3621-6 368

Stejní hrdinové, jiná doba. Román Herci se odehrává v atraktivním prostředí velkého pražského divadla, a přestože se třikrát vrátíme na podzim roku 1956, nejedná se o historický příběh, ale o látku, která se originálně vyjadřuje k současnosti. Žili bychom šťastnější život, kdybychom se narodili do jiné doby? (Založil/a: mix2x)

Václav Holanec Václav Holanec
*1970

Tosim
  2. 1. 2014, 18:17
Jak jsem zpětně zjistil, některé filmy podle scénáře pana Holance jsem viděl a dost se mi líbily... Alternativní historie a ruku v ruce k ní plnohodnotné a plnokrevné postavy a situace, lidé, kterým o něco jde a autor je dokáže během pár vět (filmové vidění světa nezapře) velice plasticky popsat a přiblížit. Trefné vystižení herců jakožto českých model i lidí proklínaných. Po dlouhé době jsem si při četbě připadl, že držím v rukou poctivý SPOLEČENSKÝ ROMÁN.
bousovka
  15. 8. 2013, 14:07
Skutečně zajímavý námět na knihu. Je skutečně zajímavé si představit alternativní vývoj historie. Knížka ve mě vyvolává pocity, že některé události jsou prostě nevyhnutelné.
Pametnik80
  29. 12. 2012, 15:40
Alternativni nebo kontrafaktualni historie jako kulisy pribehu.Rok 1956 trikrat jinak, co by bylo kdyby... pribehy se zajimavym zpusobem propojuji.