Neptunův Syn

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1463-0

Fragment (2012) 978-80-253-1463-0 512

Ztracený Percy Jackson se vrací zpět! Ztratil však paměť a neví, kdo je, odkud přišel a jaké je jeho poslání. Z hlubokého spánku se probudil u vlčice Lupy, která jej poslala do Tábora Jupiter, římské obdoby Tábora polokrevných. Všichni kolem ho považují za syna boha Neptuna, římského boha moří.

Společně se dvěma členy tábora je vyslán na Aljašku. Podaří se jim osvobodit boha smrti Thanata, kterého uvěznili obři? Jaké další nebezpečí čeká Percyho, kterému se během cesty začíná vracet paměť? (Založil/a: Th3 T3mpt3r)

Bloodym
  29. 11. 2013, 11:50
Po zklamání z prvního dílu jsem se k této knize dokopala až letos v létě. Vrací se Percy Jackson hrdina minulé série, spolu s ním poznáme římské polobohy a jejich tábor. Seznámíme se s novými hrdiny Hazel a Frankem a tím máme kompletní sedmičku v druhém velkém proroctví. V tomto díle se mnohem víc seznamujeme s římskou podobou bohů a římským stylem života. Příběh jako předchozí knihy má spád a ani chvíli nenudí. Navíc se mílovými kroky blížíme k očekávanému setkání řeckých a římských táborníků. Jen si říkám, že je opravdu škoda, že mi už dávno není nějakých čtrnáct, knihu bych naprosto žrala. Ale i tahle je to zábavné oddechové čtení a pro milovníky antiky zábavný pohled na mýty.
Ajka13
  3. 2. 2013, 16:40
Konečně jsem se dohrabala k přečtení si českého výtisku, zatím jsem měla tu čest jen v anglické verzi, a jsem spokojená. Sice už při čtení pociťuji menší skepsi, která je asi dána mým rostoucím věkem, před dvěma, třemi roky bych to ještě hltala, teď si to jen prostě užívám. Ale kniha je skvělá stejně jako předchozí díly, opět se tu setkáváme s Percym, což jsem ocenila, protože jsem si na něj zvykla z Percyho Jaksona, a tak mi v prvním díle tohoto volného pokračování chyběl. Příběh mě bavil od začátku do konce a jsem moc a moc zvědavá na třetí díl. Opět ho mám v originále, tak se na něj hned vrhnu. Vřele doporučuji!
Rumbelle
  24. 1. 2015, 10:43
První díl mě zklamal nebyl tam Percy a jeho humor. A Annabeth někde lítala a hledala Percyho. Tohohle dílu jsem se bála, protože Percy ztratil paměť a toho že to nebude on. Naštěstí si svoji osobnost zachoval a hned byla kniha humornější. Hrozně moc jsem se těšila na setkaní Percyho s Annabeth. Ale také se bojím setkání Sedmi. A setkání římských a řeckých polobohů. Podle dosavadních proroctví tahle výprava nebude tak "lehká" jako ty předtím. A navíc Gaia povstává...
Th3 T3mpt3r
  21. 9. 2012, 16:42
Tak po jednom dni dočteno. Super zábava, už teď se strašně těším na další pokračování. Jenom doufám, že nikdo z mých oblíbenců v dalším průběhu série nezemře. :-)
Demisha
  14. 11. 2016, 13:19
Přestože mě první díl krapet zklamal kvůli nepřítomnosti Percyho, tento díl jsem si oblíbila. Jde vidět, jak od knihy Poslední z bohů povahově "vyrostl" a zamilovala jsem si tu loajalitu a charakter. Postava Hazel byla fajn, Frank mi ale nesedl a obávám se, že ani nesedne, jeho příběh přestal být zajímavý v polovině knihy. A vrací se i Tyson, takže jen vřele doporučuju. Kniha dokonale oživí lidem mytologii, která se mi ve škole v jednom kuse pletla, ale teď už ne. =)
zabijakkachen
  24. 9. 2012, 19:59
v dalším díle bude percy bojovat proti jasonovi. To jsem dočetl od američanu.u nich to prý vyšlo.:D :D :D