Můj nejlepší kámoš

Můj nejlepší kámoš

Knižní klub - 1997
ISBN: 80-7176-601-1

Knižní klub (1997) 80-7176-601-1

Kniha Můj nejlepší kámoš nás vrací do let nedávno minulých. Jednatřicetiletý Rudolf Gottlieb píše své paměti, protože „mladý lidi bejvaj upřímný a vykecaj na sebe kliďánko věci, který by na sebe nevykecali o nějakej těch deset let pozdějc“. Vzpomíná na své nejbližší přátele a prostřednictvím portrétů, humorných scén a osobních dramat nabízí osobité vidění doby nesvobody. Zcela nekonvenčním jazykem bourá vžitá schémata. Dobu politických procesů, srpnové okupace i Charty 77 sice postavy žijí a často ji i osobitě komentují, ale zůstávají jaksi na okraji společnosti. Kniha rozvíjí dobrou tradici společenského románu v humoristickém žánru a čtenáři nabízí příběhy pražských flákačů, studentů, básníků, umělců a „holek jednoduchejch jak sáňky“. Je to nekonvenční četba pro nekonvenční lidi. (Založil/a: Jako6)

Jezinka
  31. 5. 2013, 15:03
Jako bych ty figury z knížky znala a které ne, tak ty bych znát chtěla. Hlavní postava, intelektuální humpolák, moudrý primitiv, cynický romantik, mi je blízký, jako bychom spolu v dětství kradli psy, bez ohledu na to, že jeho a moje dětství se o desetiletí míjejí. Po dvou stovkách stránek mírného úsměvu či přímo hurónského smíchu jsem na konci brečela, jako by to býval byl můj nejlepší kámoš.