Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Chuť i vůně

60%
3 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Chuť i vůně
Autor:

Poprvé vydáno celosvětově: 1969

Nejnovější vydání:
Práce - 1969
Počet stránek: 332
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Práce (1969) 332

Román bychom mohli nazvat kronikou anglické obchodnické rodiny, ale to by nevystihovalo vše. Hrdinka románu je předchůdkyní pionýrek emancipace, těch, které nezávislost ženy teoreticky zdůvodňovaly. A to v době, kdy žena zajímající se o politiku nebo literaturu byla považována za výstřední.
Kateřina prokázala nezávislost svého života - křehká dívka v obchodě s doutníky v době, kdy muži se neodvažovali si před ženou ani zapálit. (Založil/a: CarolineS)

(více)  

Štítky

více  
Doris Leslie Doris Leslie
*1902 - †1982


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Děčínský
20% 20% 20% 20% 20%
  24. 6. 2016, 6:16
Typický román od ženy pro ženy. Osud jedné ženy shrnula vypravěčka (autorka) do třech knih po třech kapitolách (dále členěno na životní úseky). Autorka líčí osudy hrdinky od roku 1848, kdy si trochu pamatovala dědečka (krabici na doutníky a vůni), až do roku 1914, tedy počátku I. světové vílky. Její osudy probíhají jak osudy většiny žen. Dospívání, rozhodování o životě (nevhodný manžel), děti, rozvody a lepší manželství, úmrtí rodičů. Život pokračuje v dětech a vnoučatech s podobnými životními peripetiemi. Vnuk se rozhodne převzít obchod po prapradědečkovi, čímž udělá babičce radost. Desítky podobných románových osudů tisknou se stále, ale na jiném dějinném pozadí.