Sádlonoška

Sádlonoška Originální název: Sádlonoška

BETA Dobrovský - 2007
ISBN: 978-80-7306-322-1

BETA Dobrovský (2007) 978-80-7306-322-1 160

Humorný příběh pro všechny, kteří se rádi zasmějí i dojmou nad životem druhých! Vypovídá o neustále nespokojené Karolíně, která zahajuje boj s vlastní váhou, pracovním i osobním životem. Protože je magnetem tragikomických situací a milostných proher, je vděčná za svoji ještě více tragikomickou kamarádku Irenu. Ale i ta jednou "trhne partu" a Sádlonoška je na bitevním poli najednou sama... (Založil/a: skjaninka)

marta-b
  1. 5. 2010, 10:42
Trochu moc povrchní čtení na můj vkus. Čekala jsem, že to bude oddychovka a že se u toho aspoň zasměju, jak avizuje přebal a notace knihy, ale moc vtipu jsem tam nenašla. Spíš mi přijde, že si autorka dala za cíl zpodobnit něco jako českou Bridget Jonesovou a držela se toho tak křečovitě, až z toho vznikla tahle prázdná bublina ...
Lenitschka
  7. 3. 2010, 17:17
"Budete se chtít pořád smát!" tímto bych knihu rozhodně nepropagovala. Knížku jsem si vybrala jako něco hodně lehkého na ukrácení cesty ve vlaku a těšila jsem se na onen humor. Bohužel marně. Téma by se i humorně pojmout dalo, avšak ve šroubovaně konstruovaných větách vtipu moc není. Nevím, kolim let autorce je, ale pokud chce reprodukovat rozhovor mladých, asi by je měla chvíli poslouchat. Happy end by, myslím, neuspěl ani v té nejslabší "mýdlové opeře" :-/
inbutona
  22. 5. 2010, 23:19
Kniha se mi celkem líbila, myslím, že paní Čálková píše dobře, velmi dobře, jenom ty její hrdinky mi nějak připadaly jako naivní sedmnáctky a né jako ženy věkem kolem třicítky, které byť berou život s nadhledem, přeci jen by to mohly mít v hlavě trochu srovnané. Ale co s tím naděláme, ony se i takové v životě vyskytují.

---------------------

Ke knize jsem se již vyjádřila, ale ráda bych se dověděla něco o životě paní Čálkové. Nikde nemohu nalézt byť jen krátký životopis, ani na obálce knihy o ní ani zmínka. Myslím, že je to škoda a nebo špatně hledám??
bajtuj
  17. 11. 2012, 8:22
Tato kniha mne velmi pobavila.Jelikož můj život se vesele ubírá trapasy,bojuji s váhou a i pracovní a osobní život mám také jak na houpačce,měla jsem dojem,že autorka vypráví o mém životě.Knihou jsem obdarovala jak mojí dceru,tak i kamarádku a všechny jsme se pobavily.Konec je opravdu happy end,ale který film takto nekončí.A proč ne v životě??Myslím si,že v dnešním uspěchaném životě plném neúcty,arogance,závisti,je tato kniha skvělým odreagováním.
vika
  18. 11. 2010, 1:21
Taková oddychovka, která rychle vyšumí, ale zase taková hrůza to není a docela mě to bavilo. Někdy mám dost svých starostí a potřebuji takovou celkem nenáročnou četbu.