Podtitul: aneb Ameriku objevili bezdomovci

Originální název: Sláva vítězům, čest poraženým

„Pokud vás zajímá, co je opravdu důležité, zeptejte se bezdomovců, co všechno jim schází,“ zní motto výjimečné knihy.

Pavel Kosorin tentokrát čtenářům předkládá unikátní soubor rozhovorů se známými osobnostmi (Šárka Kašpárková, Ladislav Jakl, Sára Saudková, Jaro Křivohlavý, Radim Vančura..) a s bezdomovci. Skvělé čtení, které vede k zamyšlení nad tím, jakou cenu má úspěch a jak málo stačí k tomu, aby se člověk dostal na samotný okraj společnosti.
V předmluvě k tomu píše: „S lidmi bez domova jsem v kontaktu od roku 1992. Troufám si tvrdit, že o životě bezdomovců něco vím. Přesto mě tito lidé nepřestávají překvapovat. Život na dně společnosti je totiž stejně dobrodružný jako procházka po Měsíci. Cílem této knihy je spojit lidi, kteří se v běžném životě téměř nemají šanci potkat. Vysoce postaveného úředníka, špičkového sportovce, úspěšného podnikatele, známého umělce, váženého akademika a … bezdomovce. Navzdory zdánlivé propasti oddělující tzv. vítěze od tzv. poražených si myslím, že by ti první neměli nikdy ztratit se zřetele ty druhé. Koneckonců žijeme přece ve společném světě a je dost dobře možné, že Bible má pravdu a ti poslední nakonec skutečně budou první.“ (Založil/a: Gabba)