Zdislava a ztracená relikvie

Zdislava a ztracená relikvie

Podtitul: aneb Tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu

Originální název: Zdislava a ztracená relikvie
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4947-3

Moba (2012) 978-80-243-4947-3 286
Moba (2007) 978-80-243-2899-7 286
Moba (2003) 80-243-1047-3 286

Prokurátor krále Přemysla II. Otakara Oldřich z Chlumu a zároveň správce hradu Bezdězu má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Tentokrát řeší krádež trnu Z Kristovy koruny, vzácné relikvie, již získal Havel z Lemberka hodlá ji věnovat chrámu sv. Víta v Praze. Zločin byl proveden pouhé dva dny před příjezdem krále, jenž se má zúčastnit slavnostního vysvěcení relikvie, takže celá kauza hrozí pěknou ostudou. V krátkém čase se vrší další zločiny - vraždy zemana Jan ze Střelče, lemberského kaplana a zlatníka Ruprechta z Jablonného. Souvisejí spolu tyto zločiny, či ne? A jak je to s Údajným znásilněním zlatníkovy ženy? Jsou do zločinu zapleteni i dánský vyslanec a francouzský šlechtic? Kdo a proč zabíjí kočičí miláčky Zdislavy z Lemberka? Oldřicha z Chlumu sice tlačí čas, aby rychle vyřešil všechny zločiny, avšak svého úkolu se tradičně zhostí opravdu na výbornou. (Založil/a: Jack Jim)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Ariko
  22. 9. 2014, 22:33
Je to moje první knížka o Oldřichovi z Chlumu a i když chápu, že jsou zde některé historické nesrovnalosti, nemůžu se ubránit dojmu, že je celé dílo velmi čtivé, napínavé a krásně dobově podbarvené :) Líbí se mi jazyk, jakým pan Vondruška píše a i celková zápletka. prostě se musí ke knize přistupovat jako k oddychovému čtivu a ne jako k učebnici dějepisu :)
Hazakiros
  2. 11. 2013, 4:01
Velmi zajímavý případ řeší Oldřich z Chlumu na Lemberku. Vzhledem ke značné zbožnosti pana Havla a jeho ženy je krádež ostatku něčím neuvěřitelným. Nadto snaha kohosi neznámého dohnat paní Zdislava k šílenství. Dobrá práce.