Platnéř

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4903-9

Moba (2012) 978-80-243-4903-9 287

Strach ovládl Staré Město pražské a není radno vycházet po setmění. Lidé si ale nejsou jisti životem ani za okovanými dveřmi svých domů. Jsou vyloupeny truhly cechů na Staroměstské radnici a rychtář Pardus si již začíná zoufat. Nedaří se mu rozprášit tlupu Jouzy Čerta a navíc se jeví, že tlupě pomáhá někdo z blízkého okolí krále Václava IV. A k tomu se ještě na domech a jejich střechách začne objevovat přízrak, který někteří považují za netopýra, jiní za obrovského pavouka. Platnéřský učeň Lukáš zažívá strastiplné roky v domě svého strýce a má jen dvě touhy: vyučit se řemeslu a být v blízkosti Angely, dcery vyslance milánského vévody. Avšak aniž by si to přál, je vtažen do dění, které děsí město, a od té chvíle začíná hon i na něho. Každé jeho klopýtnutí může být tím posledním... (Založil/a: lera)

Casey
  29. 4. 2014, 11:05
Kdyz to hodne prezenu, tak bych rekl, ze hlavni postava je takova popelka v muzskem kabate :-) Ale je tam i tajemno a mam rad prizraky, co se potuluji po strechach. Za me 5*
Artep524
  27. 6. 2016, 10:22
Přidala bych ještě trochu napětí, myslím, že by to ničemu neuškodilo a kniha by se tím akorát okořenila. Jinak kniha je sympatická, zvláště jsem si oblíbila bábu Hadovku.
tomdra
  29. 7. 2016, 10:29
Historické romány mě moc nebaví, ale tady ten byl vyjímka. Byla to spíš historická detektivka a od samého začátku mě ten příběh docela pohltil.
Noctua
  26. 3. 2013, 10:19
Příjemná, oddychová kniha. Příběh není složitý, ale je milý. K postavám si velmi rychle vytvoříte jasný vztah. Mám ráda příběhy, kde jsou charaktery vykreslené jednoznačně a na konci Vás nečeká žádné nepříjemné překvapení při změně klaďase ve zloducha. No a to tady platí jednoznačně. Knížka by klidně snesla o 50 stránek více s trochou víc epizodek. Třeba s bábou Hadovkou a Barnabášem nebo Lukášovými přáteli. Každopádně si jdu hned přečís pokračování...