Kabinet

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Odeon - 2012
ISBN: 978-80-207-1449-7

Odeon (2012) 978-80-207-1449-7 128

Kabinet je báseň o posedlosti a sebedestrukci. V hlavní roli: úspěšný psychoanalytik ve velkém americkém městě, který si své klienty třídí do dvou skupin. Na scéně je dále jeho věrně milující žena Akiko, úspěšná umělkyně, bytost čistoty a ticha, a "Jizva", pacientka se sebevražednými sklony. Co se vlastně odehrává za dveřmi ordinace mezi lékařem a klienty? (Založil/a: lera)

Rikki Ducornet Rikki Ducornet
*19.04.1943

TomToman
  21. 8. 2013, 18:37
Stále se z této prapodivné knihy vzpamatovávám. Trochu mi hlavní hrdina připomíná tu dnešní prapodivnou dobu... Kdy někteří lidé oddělují sex a lásku...
teite
  29. 10. 2014, 14:33
Trochu se mi příčí napsat, že se mi kniha líbila - její téma je vlastně dost odpudivé a rozhodně ne líbivé. Takže raději napíšu, že podle mě je skvěle napsaná. Ač preferuji knihy s jasným příběhem, zde mi nechyběl - přerod suverénního psychiatra v trosku byl dostatečně silným příběhem sám o sobě. Jednotlivé postavy byly načrtnuty spíš útržkovitě, ale celkově vyšel sevřený celek, o němž budu ještě dlouho přemýšlet. A možná i proto ráda čtu :-)
lusk_lusk
  16. 3. 2014, 22:48
Podle anotace se zdá< že má kniha velký potenciál, ve skutečnosti bohužel nevyužitý. Dokážu si představit jak by se z tohoto skeletu dalo udělat velké psychologické drama. Autor ale zřejmě usiloval o co nejvetší chladnost, vyzařovanou v první řadě z postav a hned v druhé ze stroze popsaného děje. Moc se mi líbí jak odlišné postavy Ducornet načrtl a jak je spolu nechal kontrastovat. Jakoby každá osobnost byla zástupcem pro některou lidskou vlastnost dohnanou do extrému (stejně tak v souladu s prostředím a dalšími atributy k nimž tyto charaktery lnuly. U tohoto slibného základu bohužel končíme, chtělo by to ještě zápletku a konečnou pointu.