Oltář z kostí

Oltář z kostí

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3611-7

Knižní klub (2012) 978-80-242-3611-7 576

Dobrodružný konspirační román mezinárodně uznávaného autora, jenž se skrývá pod pseudonymem, v sobě snoubí to nejlepší z Dana Browna a Roberta Ludluma. Sanfranciská právnička Zoe Dmitroffová se nečekaně dozvídá, že někdo v noci v parku zavraždil její babičku Katyu, o níž se domnívala, že je už padesát let po smrti. Nedlouho poté obdrží Zoe dopis, v němž ji Katya informuje, že je to ona, kdo se nyní stává Strážkyní oltáře z kostí, tajemného artefaktu z minulosti, ukrytého v jeskyni na Sibiři a tak cenného, že se o něj začne zajímat ruská mafie, KGB, CIA i Zoeina matka, záhadná obchodní magnátka. Zoe se rázem ocitá v ohrožení, na scéně se však objevuje Ry O’Malley, drsný chlápek, který má své vlastní důvody, proč pátrat po vrazích Katyi Orlovové. Nechá se najmout na Zoeinu ochranu a společně se vydají se na cestu, aby odhalili tajemství ikony obdařené nebývalou mocí… (Založil/a: lera)

Adri-Anna
  20. 10. 2013, 11:35
Mohla to být velmi dobrá kniha, kdyby se do příběhu nezamotal Kennedy, Marilyn a dokonce Rasputin. Bez známých osobností by to bylo lepší :-)
moonchild
  14. 11. 2013, 13:32
Dobrodružný konspirační román mezinárodně uznávaného autora,jenž se skrývá pod pseudonymem,v sobě snoubí to nejlepší z Dana Browna a Roberta Ludluma.
Artep524
  9. 5. 2015, 21:13
Napínavé čtení se zajímavou zápletkou vylepšenou záhadným artefaktem, který nedá mnoha lidem spát...
sheemas
  20. 11. 2016, 10:54
Oltář z kostí má poměrně jednoduchý přímočarý příběh, kde autor strašně rád odkazuje na životy slavných osobností (tedy spíše jejich úmrtí). Kniha se čte rychle, příběh se rychle posunuje vpřed, postavy jsou klasicky rozděleny na velmi kladné a velmi záporné, prakticky nic mezi. Kniha se přirovnává ke knihám Browna či Ludluma, no nevím, je to spíš takový trošku slabší odvar z nich, na deštivé podzimní večery ideální.
Saggi
  5. 11. 2016, 20:23
Skvělý konspirační román,kterému nechybí ani akčnost ani láska , knihu jsem přečetla jedním dechem. Za mě 5*!
Míša.MCL
  4. 8. 2015, 22:49
Obsahuje spoiler spoiler Nevím proč, ale už od počátku knihy, kdy se začalo mluvit o "Velké trefě", jsem měla jasno v tom, že se jedná o vraždu JFK. Na druhou stranu musím říct, že naštěstí jsem jasno neměla ve zvratech v dějové linii, co bude následovat a co se přihodí hlavním hrdinům, a tak jsem četla s napětím, jak to asi dopadne. Kniha se mi líbila, ale přišlo mi, že v závěru autorovi trochu došel dech.