Adventní kletba

ISBN: 978-80-243-6509-1

Moba (2014) 978-80-243-6509-1 288
Moba (2008) 978-80-243-3488-2 284
Moba (2004) 80-243-1327-8 283

Zdánlivě obyčejná návštěva hradu Krašova se změní v děsivou noční můru. Oldřich z Chlumu chce pomoci příbuzné, která se mu svěří s dávným prokletím hroznatovského rodu. Co spojuje vraždy šlechtičen a pověst o pokladu knížete Soběslava? Pátrání přivede Oldřicha a jeho pomocníky panoše Otu a velitele Diviše do řídce obydlených lesů kolem Berounky. Jejich životy visí na vlásku, kromě černého rytíře je ohrožuje i cosi tajemného. Lze vůbec objasnit záhadu starou více než jedno století? Další titul z úspěšné edice historických detektivních románů Hříšní lidé Království českého. (Založil/a: Jack Jim)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

rt12
  8. 3. 2015, 12:07
Opět rutinně napsaná historická detektivka, v čele s panem Oldřichem s Chlumu. Mou chybou je asi to, že čtu Vondruškovi knihy krátce za sebou, takže příběh se mi zdá jakoby seskládaný s ostatních knih, rozhodně je stále tatáž kostra příběhu. Způsob provedení vraždy, mě zklamal, je stejný jako ve Jménem krále. Nějak se mi nedostávalo překvapujících okamžiků, většinu jsem předvídala dopředu a to mě mrzí. Nechci tím knihu snižovat a pokud to bude první setkání čtenáře s autorem, určitě se bude líbit.
svenny
  2. 9. 2016, 8:08
Uz jsem si zacinal rikat, ze me ty detektivky s celkem obycejnymi mordy zacinaji unavovat a ze si dam pauzu, a pak prislo tohle. Podzemni krypty, poklady, tajne chodby, pasti, takove male venkovske Jmeno ruze :-D
Jsem nadsen a vrham se na dalsi.
Hazakiros
  2. 11. 2013, 2:14
Oldřich z Chlumu opět zasahuje. Další výborná detektivka, které mě vtáhla do období, kdy ještě slovo rytíře něco znamenalo.
we.ri
  15. 4. 2015, 21:20
Skvělé čtení, zajímavá zápletka, rychlý spád, prostě opravdu dobře strávený čas nad knihou. Konec s pokladem se mi sice moc nezdál, každopádně to je pouze můj subjektivní názor. Celkově velká spokojenost.