Znamení rožmberské růže

ISBN: 978-80-243-5275-6

Moba (2013) 978-80-243-5275-6 284
Moba (2007) 978-80-243-2909-3 283
Moba (2004) 80-243-1613-7 283

Oldřich z Chlumu narazí nedaleko hradu Bezdězu na umírajícího mnicha. Od něho se dozví, že se připravuje zavraždění Přemysla II. Otakara. Okamžitě odjíždí krále varovat. Na Pražském hradě dojde k vraždě muže, který mohl o spiknutí podat svědectví. Navíc zločinci unesou Oldřichovu manželku Ludmilu. Pak se objeví stopy, které vedou k mocnému Vokovi z Rožmberka. O pomoc v jisté choulostivé věci požádá Oldřicha z Chlumu i královna Kunhuta. (Založil/a: Jack Jim)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Zany
  15. 3. 2010, 1:44
tedy, zvykl jsem si u Vondruškových románů tolerovat jeho časté anachronismy (užívání postav, rodů či hradů, které v té době nežily či neexistovaly, ale tady na můj vkus ulítává až moc - napsat, že Kunhuta uherská byla dlouhá léta Přemyslovou milenkou než se uráčil si jí vzít, to už je docela vrchol...
Hazakiros
  2. 11. 2013, 3:45
Pokud někdo očekává kroniku, ať si přečte tu Kosmovu. Tady se jedná o další skvělou detektivku ze středověku, další případ královského prokurátora Oldřicha z Chlumu.
Preceda
  2. 8. 2016, 21:18
Moje první kniha od pana Vondrušky. Na české prostředí myslím velmi povedený kus. Člověk má tendence trochu se ztratit v celkové zápletce, která ovšem nečiší přílišnou jednoduchostí. Je z toho stále trochu cítit české provinčnost, ale je to také kniha určená pro českého čtenáře, takže za mě super!
Krotonka
  25. 5. 2016, 13:13
Ale jo... dá se to číst. Stoprocentní oddechovka. Žádné zbytečné násilí, krev a podobné... I když náznaky jsou. Nakonec středověk byla krutá doba...
spujice
  11. 4. 2013, 14:05
Kniha byla mou druhou téhož autora. Po prvním zklamání už jsem neočekávala psychologickou hru, tajemno či propacovanost postav, ale užívala si lehký, čtivý styl bez strhujících zvratů. Nemáte-li zrovna chuť a přehnané nároky na propracovanost zápletky či jednotlivých figur, je to kniha pro vás. Pohodové čtení, při němž se možná dozvíte i něco z naší historie.