Afrika, má láska

Afrika, má láska

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-249-1899-0

Ikar (2012) 978-80-249-1899-0 264

Corinna žije spokojeně se svou již dospělou dcerou Napirai, jejímž otcem je někdejší masajský náčelník, ve Švýcarsku, ale ví, že Keňa navždy zůstane její velkou láskou a druhým domovem. Napirai oslavila 20. narozeniny a Corinna touží dceři konečně představit zemi, v níž leží její kořeny, seznámit ji s vlastním otcem, babičkou a nevlastními sourozenci. Napirai však stále ještě váhá… Corinna mezitím podnikne dvouměsíční cestu po severní Namibii, nějaký čas stráví v Keni, kde chce poznat život obyvatel v nairobských slumech a seznámit se s činností dobročinných organizací, jež se snaží tamním lidem pomáhat a změnit jejich osud k lepšímu. A pak dostane vřelý dopis od švagra Jamese, což je poslední impuls k tomu, že se Napirai rozhodne navštívit Barsaloi a poznat svou africkou rodinu. (Založil/a: lera)

Corinne Hofmann Corinne Hofmann
*04.07.1960

-Nikola-
  23. 6. 2014, 15:38
Tak tento díl mě opravdu potěšil. Corinna nám nevykreslila pouze svoje osudy ale i osudy různých Afričanů. Líbí se mi především srovnání života v Evropě a v Africe. Zdůraznění že peníze nejsou totéž co štěstí. Určitě pro mě udělala Afrika tak atraktivní, jako ještě nikdo, za což jí děkuji.
Dašenek
  21. 9. 2016, 12:36
Tento díl se, mi líbil snad ze všech nejvíc. Je to užasna směs vyprávění o Africe a o osudech jejich obyvatel. Také návštěva s její dcerou u její Africké rodiny je krásně a dojemně popsaná.