Kroky ke slunci

Kroky ke slunci Originální název: A Walk Across the Sun

Fortuna Print - 2012
ISBN: 978-80-7321-644-3

Fortuna Print (2012) 978-80-7321-644-3 376

Fascinující příběh o síle víry v sebe sama, o naději, rodinných poutech a nezměrné lásce nabízí srovnání dvou rozličných kultur. Když ničivá vlna tsunami zasáhne indické pobřeží, sestry Ahalja a Síta rázem přijdou o rodiče i o domov. Cestou do nedalekého kláštera, v němž doufají nalézt bezpečné útočiště, padnou do rukou bezcitným pasákům a ocitnou se v jednom z bombajských nevěstinců, kde je s nimi nakládáno jako s otrokyněmi. Na opačném konci světa, ve Washingtonu, se právník Thomas Clarke vyrovnává s tím, že jej po smrti jejich malé dcerky opustila manželka. Posléze je nespravedlivě vyhozen z práce a odjíždí do Indie jako dobrovolník. V záchraně Ahalji a Síty nachází nový smysl života... (Založil/a: lera)

Corban Addison Corban Addison

svobodka
  22. 7. 2014, 9:50
Kniha mě zaujala především svým námětem. Čtu připomínky k jazyku knihy, ale já myslím, že je složité jej posoudit, když čteme překlad. Našla jsem tu i chyby, takže nevím, nakolik je vše "vina" autora. Mně osobně strohé vyprávění nevadí, kniha je tak působivá, že bych snad ani nechtěla, aby mě autor "válcoval" ještě více. Byla jsem spokojena. A i když vím, že ve skutečnosti to tak nebývá, velmi mě potěšil dobrý konec.
23.44
  12. 6. 2014, 20:33
Téma mě překvapilo svým rozsahem a tím víc, když jsem si v doslovu přečetla, že příběhy mají skutečný podklad. Knihu jsem přečetla jedním dechem a závěr, byť typu "happy end" a tedy nepravděpodobný, mě dojal.
yvona
  4. 1. 2014, 17:59
Jsem překvapena dvěma komentáři přede mnou. Mezi mé oblíbené autory patří John Grisham. Jakmile jsem uviděla na obálce Kroků ke slunci jeho doporučení, dala jsem na něj a rozhodně jsem nebyla zklamána. Kniha je napínavá od začátku až do konce. I když to v prostředí obchodu s lidma je asi vyjímka, končí happyendem. Příběh mě dojal a ukápla i nějaká ta slzička. Kdo chce více poznat krásy Indie, ať si přečte nějaký cestopis.
Leni6
  10. 11. 2016, 21:34
Než začnu číst knížku, modlím se, aby mě chytla, aby mě vtáhla dovnitř a já vše prožívala spolu s hlavními hrdiny. Taky se to autorovi teda setsakramentsky povedlo. Od začátku do konce jsem neveřila vlastním očím. Opravdu silný příběh, který mi i vehnal slzy do očí. Tleskám a dávám pět hvězd.
evasamankova
  26. 9. 2013, 14:27
Kniha o zajímavém a velmi znepokojujícím tématu - obchodu s "bílým masem". Anotace slibuje velký dramatický zážitek, proto jsem asi měla trochu jiná očekávání. Ve skutečnosti už od začátku, a vydrželo mi to po celou dobu, mi vadil autorův vypravěčský styl. Jeho vyjadřování v krátkých větách posouvalo děj sice velmi rychle vpřed, ale také díky tomu to vyznívalo vše velmi stroze. Odříkané tak nějak z povinnosti, bez jiskry a zapálení. Snad jako povinný školní sloh. Navzdory takto silnému tématu, mě po většinu doby kniha nudila.
Dobrý vypravěč dovede udělat i z mála velkou knihu. A. Corbanovi se to navzdory silnému tématu nepodařilo.
Tudíž za námět plný počet, za samotné zpracování hvězda jediná.
Puddle
  16. 7. 2013, 14:28
Umělecká múza se svým popraškem tentokrát docela šetřila. Vykonat pouť ke slunci se dá vcelku rychle, vcelku i čtivě, ale spíš než o román jde o takové hodně faktografické upozornění na problematiku obchodování s bílým masem. Strohost a krátké popisy jsou někdy moc fajn a k některým knihám se vyloženě hodí (například u Milénia to bylo geniální), ale čarokrásná Indie by si žádala trochu lepší uchopení. Postavy taky nejsou nijak extra propracované a ty citáty na začátku každé z kapitol mi přišly jako: „neumím to říct líp, tak nechám nějakého čupr indického básníka, aby to řekl za mě dvakrát líp a ještě to bude mít nový duchovní rozměr, který bych tomu sám taky nedal.“ Vzhledem ke zkušenostem autora bych věřil tomu, že tak nějak by vskutku mohly špinavé obchody probíhat a je určitě chvályhodné na to všechno upozornit, já jen, že z hlediska čistě knižního to prostě zas taková výhra není.