Vražda v ambitu

ISBN: 978-80-243-6553-4

Moba (2015) 978-80-243-6553-4 268
Moba (2010) 978-80-243-4140-8 266
Moba (2005) 80-243-1823-7 266

Příběhy vysvětlují některé události, předcházející románům publikovaným v edici Hříšní lidé Království českého. První příběh vypráví o tajemné vraždě, jíž se Oldřich z Chlumu stane nechtěným svědkem při svém studiu v Magdeburku. Druhý příběh se odehrává v době, kdy mladý Oldřich z Chlumu poprvé přichází na Pražský hrad. Třetí příběh Osudný turnaj se odehrává nedaleko hradu Bezdězu, kde se dostane k vyšetřování spletitého případu boje o moc mezi nejmocnějšími severočeskými šlechtickými rody. (Založil/a: Jack Jim)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Ariko
  8. 2. 2015, 14:21
Trošku rozhazující kniha - na to, že je i zde vedená jako šestý díl, tak je v podstatě předskokanem. Četla se ale stejně dobře jako ostatní, jen poslední z trojice mi přišlo nudnější - asi proto, že znám film :)
Hazakiros
  2. 11. 2013, 3:28
Ačkoli nejde o první knihu, jde o první případ Oldřicha z Chlumu, který řeší ještě v době svého útlého mládí. Také připravuje fanoušky na další cestu tohoto skvělého vyšetřovatele.
Druhý případ jej seznamuje s jeho budoucím věrným pomocníkem Otou ze Zástřizlí a dostává do přízně mladého Přemysla II. Otakara, který teprve čeká na trůn.
Třetí je vlastně Ve jménu krále.
Krotonka
  1. 8. 2016, 22:48
Ale jo. Na léto oddechové čtení. Bylo fajn, že se děj vrátil v čase a popsal Oldřichovi začátky. To se mi líbilo.