Rudovlasá

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Epocha - 2012
ISBN: 978-80-7425-146-7

Epocha (2012) 978-80-7425-146-7 296

Soubor osmi povídek o dvojici čarodějů Moire a Desmondovi. Provázíme je od okamžiku seznámení, přes různé životní peripetie až po dobu, kdy se Moire stane představenou Bratrstva čarodějů. Přitom jsme svědky proměny lehkomyslné dívky v mocnou ženu, a kromě magických bojů, intrik a dobrodružství v hořkém a často nelítostném světě se v příbězích rozvíjí také milostný vztah hlavních hrdinů. Rozverné laškování „u každého dubu“, nevěry a hádky se nevyhýbají ani čarodějným milencům a Moire i její druh jsou v tomto ohledu více než lidští. (Založil/a: al-ma)

Desmond
  9. 9. 2014, 17:06
Hodnotím samotné povídky, nikoli knihu. Pokud bych totiž měl udělit hvězdy sbírce jako takové, bylo by to mnohem méně. To z toho důvodu, že naprostou většinu povídek ve sbírce obsažených (s výjimkou jedné jediné), už čtenáři - včetně mě - už mohli najít v časopisech nebo jiných sbornících.

Mně styl Neomillnerové velice sedí. Parádně využívá dialogy, nelibuje si v sáhodlouhých popisech a raději volí zkratkovitější psaní. Nejde daleko pro hrubé výrazy a sexuální scény, obojí má však své opodstatnění, nevyužívá je prvoplánově. Její fantasy světy a hrdinové jsou drsní a realističtí.
Katniss Lavender
  24. 1. 2013, 4:13
Tak tato kniha mne naprosto ničím neoslovila. Musela jsem se hodně přemlouvat, abych ji vůbec dočetla. Možná je to tím, že jsem nečetla PÍSNĚ ČARODĚJKY a utíkají mi souvislosti a detaily, ale po tomhle nemám v plánu to napravovat. Přehnané a nevhodné množství sprostých slov a nezajímavý děj... jsem ráda, že to mám za sebou!