Skrytý prorok

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Fantom Print - 2012
ISBN: 978-80-7398-189-1

Fantom Print (2012) 978-80-7398-189-1 288

Trojjednota, za níž ve skutečnosti stáli démoni, padla. Uldyssianovi už nyní stojí v cestě jen Katedrála Světla se svým charismatickým vůdcem – Prorokem, tím ale není nikdo jiný než padlý anděl Inarius, který považuje svět, jež stvořil, za své vlastnictví. Uldyssian stojí proti nepříteli, který by raději Svatyni zničil, než aby ji viděl v rukou svobodných lidí, nevidí ovšem, že se jeho světa chtějí zmocnit i jiní. O existenci Svatyně se už totiž dozvěděla nejen Horoucí pekla, ale také Nebeské výšiny… a jejich armády démonů a andělů se nezastaví před ničím. (Založil/a: EnJay)

HeM
  16. 7. 2013, 9:13
Jednoduše kniha vzala všechen potenciál a udupala ho v zemině, které ze svých spárů jednoduše vytrhla jen jméno, aby si na něm přivydělala.. Díky této knize jsem, jak to jen říci? Procitnul? Jednoduše pochopil, že taková literatura mě nikdy nenadchne, ale naštěstí mi včas ukázala pravou podobu Richarda A. Knaaka a to v tom, že nepíše dobré knihy, náznak profesionální ladnosti tam je, ale k dokonalosti chybí tolik, že se to nedá ani nijak popsat a navíc, pan autor nemá cit pro tyto knihy, nedokáže se do nich jednoduše vžít a cítit s tím světem a to dělá podle mě knihu špatnou.. Je to škoda.. Navíc, takový konec si tato kniha nezasloužila, zasloužila se lepší. Diablo, Diablo je prostě něco výjimečného s čím by se mělo zacházet s úctou. Diablo je má oblíbená hra, Daiblo je má oblíbená postava, Diablo je i má oblíbená hudba. Diablo je něco, co nemělo mít takovou knihu.. Musím říci, že hra je pro mě něco skvělého a samotný název Diablo představuje ohromnou hrůzu a potenciál se svými bratry Mefistem a tím dalším. A tato kniha ho kazí. O Diablu i jako samotné postavě by se více hodil film, ale ve kterém by měl hrát hlavní roli jen jeden člověk, nikdo jiný a Horoucí Pekla s Nebeskými výšinami by měli býti v popředí velké války, do které jeden člověk může zasáhnout.. Tento retardovaný konec v knize mi spíše připomnělo World of Warcraft, ale to se k Diablu prostě nehodí. Diablo já považuji za tvora, tak strašného, že si to člověk nemůže ani představit, jde z něj respekt, je ohromný a vypadá přesně jak ve hře, jednoduše dokonalá pekelná bytost, jejíž jméno jsem si velmi oblíbil. Díky tomuto faktu mě tohle tak znechutilo, protože tady v této knize udělal pan autor z Daibla spíše Roršacha (nevím jak se to píše, asi Rorschach?) z Watchman, který pořád mění své obličeje. Jeho jméno by jednoduše mělo znamenat zlo! Jinak bohužel vedlejší postavy se mi moc nelíbili, občas skvělé intriky se bohužel změní v hrozně špatné až přímo debilní, příjde mi to na škodu.
Zlatokrt
  16. 1. 2013, 21:52
To bylo táááák smutný... Sorry, ale jsem přesvědčen, že Knaakovi Blizzard tajně provedl lobotomii. Děj naivní, zápletka zbytečně roztahaná, postavy se chvílemi chovají jako mentálně zaostalé, hrdinská gesta jsou až trapně přemrštěná. Závěr byl průměrný, ale četl jsem spoustu lepších. Je to ještě o úroveň horší než hra (D3), která je dle mého názoru zase příběhově úroveň pod dvojkou (zejména mluvím - SPOILER! - o tom, že Diablo ne a ne chcípnout, i když je na konci každé hry člověk přesvědčen, že tentokrát už je opravdu po něm a najde se místo něj nějaký jiný, nový a neokoukaný, záporák). 20% za knihu + 10% za to, že jsem se dozvěděl, jak to bylo s hlasováním Angiriské rady o osud světa (ve hře jsou na to odkazy).