Originální název: Krev na lopuchu

ISBN: 978-80-243-6748-4

Moba (2015) 978-80-243-6748-4 224
Moba (2009) 978-80-243-3822-4 222
Moba (2008) 978-80-243-3076-1 222

Výběr povídek z tvorby Vlastimila Vondrušky. Obsahuje dva tucty příběhů s detektivními zápletkami, které se odehrávají v různých dobách od středověku až do 18. století. Zavedou čtenáře do zajímavě vykresleného prostředí hradů, měst i vesnic s dokonalou historickou atmosférou, živými dialogy a překvapivými zápletkami. Výběr obsahuje nejlepší povídky publikované v letech 1986–2006 a řadu dosud nevydaných příběhů. (Založil/a: Jack Jim)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

rt12
  15. 2. 2015, 15:28
Na rozdíl od ostatních knížek, které jsem doposud od pana Vondrušky přečetla, mě nijak zvlášť tyto detektivní příběhy nenadchly. Jejich kvalita je kolísavá. Jednoduché zápletky a vývoj děje, vhodný spíše pro mládež, kdyby tam ovšem nebyla použita hrubá mluva a téma pro dospělé. Někdy až přespříliš řečí o dobrém moku a jiných podružnostech, které byly zdlouhavé, nepodstatné, což mne nebavilo.
Hazakiros
  2. 11. 2013, 2:35
Velice hezká sbírka detektivních povídek, které potěší všechny fanoušky tohoto žánru. A já, jako náruživý čtenář Vondruškova díla jsem byl opět velmi spokojený.
kilken
  24. 9. 2010, 20:05
Pro mě nejslabší z Vondruškovy tvorby. Ne snad proto, že by autor ztratil ze svého spisovatelského umu, ale čtenář nemá možnost se do příběhu začíst a zůstat napnutý. V tomto případě platí, že míň je někdy víc. Na druhou stranu jestli ste fandy krátkých povídek nebo Vondrušky jako já, hurá do toho=)