V zajetí pikového krále

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Eroika - 2012
ISBN: 978-80-87409-15-2

Eroika (2012) 978-80-87409-15-2 176

Osu románu tvoří napínavý a dobrodružný příběh devatenáctileté Kateřiny, která žije stejnými problémy jako většina jejích vrstevníků: maturitou, vztahy v rodině, láskou a plány do budoucna. Zároveň jí však není lhostejný osud kamarádky, která se dostala do těžké životní situace, a je ochotná kvůli ní podstoupit i velké osobní riziko...

Kniha je vnímavou sondou na téma „současná česká mládež a drogy“. Neodsuzuje, nezatracuje a vlastně ani nestraší. Spíš jen ukazuje, co se může stát a jak je kdo schopen či ochoten se k této věci postavit, a to prostřednictvím jednoduchého, ale poutavého příběhu. Jeho vypravěčkou je sama hlavní hrdinka, a tudíž její podání a vidění problémů je blízké světu současných náctiletých. A drogy jsou jeho součástí, mnohdy víc, než by se mohlo jejich rodičům zdát. (Založil/a: al-ma)

Lucielle
  12. 11. 2012, 22:58
Téma možná zajímavé, nicméně kniha o ničem, žádná zápletka, téměř žádný děj. Kniha by se dala shrnout do pár stránek a neubralo by jí to na obsahu.
KamcaR
  2. 12. 2012, 11:16
Mně se to docela líbilo, hrdiny znám už z předchozí knížky. Četlo se mi to dobře, mělo to spád i napětí.