Knížecí rozhovory s Karlem Schwarzenbergem

Knížecí rozhovory s Karlem Schwarzenbergem

Podtitul: (1990–2012)

Originální název: Knížecí rozhovory s Karlem Schwarzenbergem (1990–2012)
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Portál - 2012
ISBN: 978-80-262-0162-5

Portál (2012) 978-80-262-0162-5 288

Zatímco v knize Knížecí život představil Karel Hvížďala knížete Schwarzenberga v rozhovoru, který se odehrál převážně v roce 1989, Knížecí rozhovory mapují vývoj jeho osobnosti a politického působení v novém českém státě krok za krokem očima různých tazatelů a Karel Hvížďala zůstává v pozadí jako editor, který rozhovory uspořádal a občas i přeložil.

Poté, co se angažoval jako poradce prezidenta Václava Havla, stal se K. Schwarzenberg roku 2004 senátorem za koaliční strany US a DEU. 9. ledna 2007 byl jmenován ministrem zahraničních věcí ČR a v této funkci byl potvrzen také coby předseda strany TOP 09 v roce 2010. Za TOP 09 kandiduje do voleb na prezidenta ČR v roce 2013. (Založil/a: al-ma)

vladislaus
  23. 6. 2015, 16:46
Tato kniha přináší rozhovory s Karlem Schwarzenbergem s různými periodiky od roku 1990 - 2012. Většinu z toho představuje žvanění, kniha nemá žádný řád a tématický styl, kromě chronologického. Protože se u nás politická situace během oněch let značně měnila, mají rozhovory z 90. let smysl snad jen pro historiky. O knížeti existují lepší publikace.
Introvert
  19. 2. 2014, 23:06
Ač je tato kniha žánrově zařazená mezi politické rozhovory, není třeba se obávat otevřít ji. Mně se povídání moc líbilo; Karel Schwarzenberg se zde prezentuje jako moudrý, pohotový a vtipný člověk. Poutavé čtení o historii jednoho knížecího rodu a o jeho roli v dnešní době. Co pro mne bylo z jeho slov hodně patrné - důraz na morálku, tradice a opravdu vřelý vztah k Čechám.
prkali
  2. 2. 2013, 10:50
Lesník a hostinský Karel Jan Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas, XII. kníže ze Schwarzenbergu, okněžněný lantkrabě v Kleggau, hrabě ze Sulzu a vévoda v Českém Krumlově. Je bohatý nejen na jména - "rozdíl mezi mnou a místními novými zbohatlíky a politiky je v tom, že moje rodina se domohla majetku během více než tří staletí, zatímco zdejší boháči velmi často během necelých tří let"... "šlechtic se nemá citit majitelem, ale pouze dočasným správcem"...
Po návratu do Čech v roce 1990 zjistil, že má i československé občanství, protože mu ho zapomněli odebrat.