Originální název: Ohnivé ženy

Albatros - 2004
ISBN: 80-00-01411-4

Albatros (2004) 80-00-01411-4 175 edice: Albatros Plus
Fénix (1992) 80-85245-34-5 125

Knižní podoba scénáře úspěšné stejnojmenné televizní komedie, v níž její autorka humorně rozpracovala motiv převtělování.

Dávno ve středověku byly v Čechách upáleny jako čarodějnice pro svou znalost lektvarů a zaříkávadel dvě ženy, vdova po pekaři a rozverná farská kuchařka. Obě ženy dlouhá staletí čekají na možnost převtělení, až se shodou náhod obě shledají na sklonku dvacátého století jako kolegyně lékařky, které místo zaříkávání pracují jako psycholožky. Zdrojem řady komických situací je pak jejich snaha vyrovnat se po svém s neznámými jevy a jim nepochopitelnými zákony moderní společnosti. (Založil/a: vladislaus)

LeWis
  29. 6. 2014, 15:40
KLADY - když jsem si knihu četla, představovala jsem si Dášu Veškrnovou a Janu Hlaváčovou, ZÁPORY - knížka má hodně staročeštiny, občas i latiny (aniž by bylo vysvětleno, co to pořád říkají:), myšlenkové pochody spisovatelky jsou někdy hrozně rychlé, někde zmíní jednu větu a pak se na ní o pár stran později staví děj. Když jsem byla u čtvrté kapitoly, tak jsem to musela raději začít číst znovu, protože mi souvislosti nějak unikl. OBLÍBENÁ POSTAVA - Magdalena, ale jen proto, že mám ráda Veškrnku CELKOVÝ DOJEM - na víkend celkem pohoda, jen se tomu člověk musí plně věnovat..čekala jsem ale trošilinku víc..Ten film si matně pamatuju, byla jsem dítě, když ho dávali a od té doby jsem ho neviděla. Vzpomínam si, že mě tehdy docela bavil, ale detaily se mi vykouřily.. a proto jsem od knížky měla asi velké očekávání.