Pečeť smrti

Moba - 2015
ISBN: 978-80-243-6750-7

Moba (2015) 978-80-243-6750-7 288
Moba (2009) 978-80-243-3732-6 301

I když se Oldřich z Chlumu ocitl v momentální nemilosti českého krále, je povolán do Prahy. Ovšem případ, který mu král svěří, vypadá na první pohled jednoduše - malostranský špitál vlastní darovací listinu krále Václava I. na tři vesnice, ovšem Přemysl II. Otakar si nepamatuje, že by jeho otec špitál obdaroval. Královský prokurátor začne pátrat a narazí na vraždu staroměstské měšťanky, která se nechala vydržovat několika zámožnými muži, kromě jiného i nejvyšším komořím. Ale i když to tak vůbec nevypadá, Oldřich z Chlumu záhy odhalí, že oba zločiny spolu úzce souvisejí. Pomalu začíná rozplétat klubko složitých intrik, které ho tentokrát zavedou do křivolakých a ponurých uliček Starého Města pražského. (Založil/a: Jack Jim)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Hazakiros
  2. 11. 2013, 2:52
Oldřich z Chlumu tentokrát vyšetřuje v Praze a rozhodně to nemá jednoduché. Nebyl by to však on, kdyby se jen tak vzdal.
janca123
  25. 3. 2011, 20:30
Pečeť smrti byla zatím ta nejlepší knížka z edice Hříšné lidi Králoství českého, kterou jsem četla. Moc se mi líbil ten příběh, byl vtipný, hodně napínavý.