Kříž

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-205-3

BB art (2012) 978-80-7461-205-3 176

Kříž je starodávný mučící nástroj, hovorově remíza ve sportu, a když je s někým kříž, je s ním těžké pořízení. Třeba s někým, jako je Jack Taylor. Všem, koho miluje, přináší jen utrpení a smrt. Poslední obětí je mladý Cody, kterého bere Jack jako svého syna – a teď leží v nemocnici v kómatu. Aspoň že mu zbyla Ridge, známá gardistka, i když tenhle vztah je hodně neortodoxní. Když mu Ridge poví o chlapci ukřižovaném v Galwayi, rozhodne se Jack, že pomůže s hledáním vraha. Vyšetřování ho přivede tváří v tvář mnoha přízrakům minulosti... (Založil/a: al-ma)

Crocuta
  21. 6. 2014, 13:03
Mé první setkání s Jackem Taylorem, člověkem pronásledovaným vlastními i cizími démony, který se vyznačuje jedním zvláštním rysem - téměř všechny jeho blízké potká dříve nebo později něco hodně ošklivého. Jackův pohled na svět je zbavený veškerých iluzí, věci vidí tak jak jsou a umí je velice trefně pojmenovat - vlastnost se kterou se člověk rozhodně nesetká na každém kroku. Další knihy s tímto hrdinou si určitě nenechám ujít.
jirka77
  16. 4. 2014, 18:40
Opět skvělý Jack Taylor řeší další případ a své životní peripetie. Kniha je okořeněná černým irským humorem. Přesto že mám Jacka hodně v oblibě za přítele bych ho nechtěl, všichni jeho přátelé bud umírají nebo je potká neštěstí,je to velký smolař.
JarKun
  28. 12. 2014, 19:59
Mé první setkání ... a vlastně i zklamání. Samotná postava Jacka Taylora je zajímavá, jeho osud by byla taky zajímavý, kdyby byl příběh aspoň trochu zajímavý. Jinak jsme se dozvídal vlastně stále dokola, jak je těžké se nenapít a v půlce knížky po tzv. vyšetřování-nevyšetřování přijde jakási přítelkyně, která sem tam prostě zazvoní a něco prohodí, sdělí, že bratr toho, co byl ukřižován, při autonehodě někoho usmrtil, z čehož pan Taylor okamžitě bez zaváhání usoudí, že za to může rodina zemřelé při autonehodě ... a je po knížce. Možná by to chtělo nepsat detektivky, ale příběhy o těžkém hledání životního cíle. Prostě jsem zklamaný a cítím z toho všeho nevyužitý potenciál.