Město hadů

Originální název: City of the Snakes

Albatros - 2012
ISBN: 978-80-259-0063-5

Albatros (2012) 978-80-259-0063-5 396

„Kardinál je mrtev – ať žije Kardinál!" Město hadů je závěrečným dílem trilogie Město, jíž Darren Shan úspěšně vstoupil na pole literatury pro dospělé. A stejně jako v knihách Procesí mrtvých a Na horizontu pekla i tentokrát na čtenáře čeká strhující příběh plný napětí a temných odhalení, v němž autor mistrně spojuje žánr městské fantasy s prvky psychologického thrilleru. Městu již deset let vládne Kapak Raimi, muž, jehož stvořil první Kardinál, muž, kterého nelze zabít. Jednoho dne se ale ztratí a jeho věrný ochránce Ford Tasso tuší, že za tím stojí tajemní vilakové, dávní a mocní kněží z rodu Inků. Povolá na pomoc Al Jeeryho, protože jen on se jim jako potomek zabijáka Paukara Wamiho může s nadějí na úspěch postavit. Al Jeery na Kapakovi pranic nezáleží a s vilaky se nechce zaplést. Přesvědčí ho až příslibem, že za to získá informaci, jež mu dovolí pomstít se tomu, kdo před lety zavraždil jedinou bytost, kterou miloval, a zničil mu život. Spolu s tím, jak postupně proniká hloub a hloub do zvráceného, přízračného světa inckých kněží, dozvídá se o povaze Města víc, než by se odvážil představit, a nabízí se mu větší moc, než po jaké kdy toužil… (Založil/a: Snicketka)

Esther Darnett
  30. 11. 2013, 9:29
Město hadů je tu. Darren Shan znovu oslovuje čtenáře v Česku, tentokrát třetím dílem trilogie Město, s kterou se fanoušci seznámili již v roce 2011. Město je zde ještě nebezpečnější a kardinál je nucen poradit si s mnoha nepokoji i se svými vnitřními démony.

celá recenze zde: http://www.zapnimozek.cz/mesto-hadu-shan-na-nas-opet-pomrkava-z-pultu-knihkupectvi/
Ann-K.
  5. 5. 2015, 8:18
Skvělý závěr! Děj se pomalu rozplétá, a konečně jsem přišla na to, kdo je hlavním nepřítelem. Předtím jsem měla tušení, ale nebyla jsem si stoprocentně jistá :D No a otec a syn-prostě dokonalá dvojka, která nemá obdoby. Ani na minutu jsem se nenudila, a snažila jsem se ve čtení trochu zpomalit....což se mi moc nedařilo :)
KaktuSs005
  29. 8. 2015, 17:03
Tahle trilogie se mi velice líbila. Konec byl pro mě nečekaný, trošku mě mrzí, jak to dopadlo s Amou. Ale stejně se mi nejvíc líbil 2. díl, život Alla Jeeryho. Nevím proč, asi tím, že Kapak Raimmi nebyl prostě obyčejný člověk.