Soužení

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Motto - 2012
ISBN: 9788072465781

Motto (2012) 9788072465781 320

Na elitní hudební konzervatoři Thornking-Ash se učí všechno možné, ale hra na dudy rozhodně ne. Přesto sem přichází James Morgan, nejtalentovanější dudák široko daleko, aniž sám ví, co tu pohledává. Jeho nejlepší kamarádka a tajná láska Deirdre, s níž se sem přihlásil, se přes léto zamilovala do jiného a oba je vtáhla do světa temných pohádek, kde málem přišli o život. Jamesovi zůstala jizva na hlavě, zlomené srdce a nevymáchaná pusa, jež přivádí učitele k šílenství. Jenže ani tady na Thornking-Ash se před krutými kouzly neschovají, a tentokrát je to James, komu jednou zčistajasna nastoupí do auta víla a změní jeho život k nepoznání. Přinese mu Nuala jen další bolest, nebo mu splní nejtajnější přání? (Založil/a: Snicketka)

silvaren
  20. 11. 2013, 10:08
Tak tohle je jiné kafe než Nářek. James je chytrý, zábavný, vtipný, sarkastický ale ne cynický a bez problému mě ke svému příběhu připoutal. S vílami je to pořád na levačku a jsou stejně jako autorčina představivost tak nepředvídatelné, že jsem po půlce knížky vzdala snahu je pochopit. Deidre se tentokrát jen veze a je za chudinku, což mi k ní po Nářku prostě nesedělo. Celkově je to ale dobrý příběh a jsem ráda, že jsem se prokousala Nářkem, abych si ho mohla přečíst, protože za to rozhodně stál.
Wajny
  10. 6. 2016, 10:26
O hodně lepší než první díl - James je úžasný, vtipný, krásně sarkastický a Nuala je stvořená přesně pro něj. Deidra, která se mi v prvním díle celkem líbila, tady byla "vykreslena" jako úplně nepřemýšlivá chudinka, která pořád jenom vzdychá (mimochodem, kam Luke zmizel?). Příběh se mi zdál zajímavější než předchozí, ale pořád mi přišel dost předvídatelný a "jednoduchý". 3*
Kriztyna
  11. 11. 2012, 17:25
Podle mě o trošku lepší než první díl ale dokonale to není, jelikož se tam stále nic zásadního neděje.
Pobavila jsem se u toho jak má James opravdu nevymáchanou hubu a perlí i v případech kdy by měl byt raději potichu, hodně mě ale zklamala Dee, která v tomhle díle spíš připomíná chudinku, která si s ničím neví rady.
I přes to knížku doporučuju...
NikDisk
  25. 8. 2015, 9:28
Rozhodně lepší díl než ten první. Člověk se pobaví nad chováním Jamese a Nualy. Opravdu páreček, který se hledal až se našel. Ale co to jako znamená s tou Dee? Autorka jí raději měla vynechat úplně, než co z ní v této knize udělala. Její smsky mě v knize dosti rozčilovaly.