Patricie

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3606-3

Knižní klub (2012) 978-80-242-3606-3 248

Když drobnou rusovlasou dívenku srazí auto a je převezena do nemocnice, všechno nejprve vypadá jako běžná nehoda. Dívka se však stále neuzdravuje a mladá lékařka Nina pojme podezření, že všechno zdaleka není tak, jak by mělo být. Postupně odhalí šokující skutečnost – zanedbávané, odstrkované dospívající dítě zcela propadlo démonu alkoholu, který krade a rafinovaně skrývá i na nemocničním oddělení. Patricie však je zároveň nesmírně citlivá dívka se spisovatelským nadáním a Nina se pouští do nelehkého boje za záchranu mladého života. Vezme si dívku k sobě a drama, v němž se v Patricii sváří touha po překonání závislosti, nedůvěra k dospělým a klíčící důvěra k mateřské mladé lékařce, začíná... (Založil/a: marceltietze)

AnnaNawaro
  6. 3. 2013, 16:21
Kniha se mi líbila, autorka líčila podrobně co se děje v hlavě alkoholika. Patricie ale je poměrně statečné děvče leč bych jí já osobně spráskala zadek že by si na něj nesedla.
Carroline
  17. 10. 2015, 21:28
Neuvěřitelné, jak "chytře" dokáže přemýšlet alkoholik, a ještě ke všemu dítě. Kniha se čte úplně sama. Nicméně, strhávám jednu hvězdičku za styl psaní, který mi chvilkami přišel jednoduchý s často opakujícími se větami. Ale příběh velice zajímavý.